Çözüldü RX 570 sisteme güç bağlı ama hiç tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

stenntugra

Centipat
Daha fazla  
RAM
16Gb
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 QVO 1TB
Ekran kartı
Sapphire Nitro+ RX 570
Anakart
Msi B450M-A Pro Max
İşlemci
Ryzen 5 2600
Bilgisayarımı her zamanki gibi kullanırken bir anda kasayı çok hafif sağa oynattıktan hemen sonra kasa kapandı, güç geliyor elime elektrik çarpıyor fakat sistemde neyi çıkartıp taktıysam hiçbir değişiklik olmadı. Ben sorunun güç kaynağı kablosundan olduğunu düşünüyorum fikirleriniz var ise uygulamayı denerim.

Çözüm
Bilgisayarımı her zamanki gibi kullanırken bir anda kasayı çok hafif sağa oynattıktan hemen sonra kasa kapandı, güç geliyor elime elektrik çarpıyor fakat sistemde neyi çıkartıp taktıysam hiçbir değişiklik olmadı. Ben sorunun güç kaynağı kablosundan olduğunu düşünüyorum fikirleriniz var ise uygulamayı denerim.
Muhtemelen arkada güç bağlantı yerinde temassızlik vardır .
Muhtemelen arkada güç bağlantı yerinde temassızlik vardır .

Çözüm
Muhtemelen arkada güç bağlantı yerinde temassızlik vardır.

Hocam dediğiniz doğruymuş okul dönüşü güç kablosu aldım geldim ve taktım oldu eski güç kablosu yağ gibi takıp çıkarırken yenisi tam oturdu çok sağ olun.

Guc kablolarini kontrol ettin mi? Bir de statik elektrik olabilir. Eline elektrik carpmasi normal degil. Kasanin fisini cek, guc kaynaginin dugmesini kapat 5-10 kere guc dugmesine bas.
Statik elektriği aldım elektrik çarpması geçti sorun güç kablosundaymış reis yenisini aldım düzeldi bu forumu gören arkadaşlar güç kaynağı kablonuz çok kolay bir şekilde çıkıyorsa yenisini almanızı tercih ederim.

Geri
Yukarı