RX 570 sürücü zaman aşımı nedeniyle ekran kararıyor

AloneMan02

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
RX 570 cihazımda son zamanlarda Chrome veya herhangi bir program, oyun çalıştırdığımda bazen aniden donma ve siyah ekran oluşuyor. Verdiği hata ise ekran görüntüsünde belirttim. Sorunun kaynağını bilen var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-15 234229.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-15 234229.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 38
Onu yapmadan önce sürücüyü arızasını kontrol edelim. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.

WattMan hatası ile sürücünün hatası arasındaki bağlantıyı kurmuş değilim. Tabii ki sürücü güncellenirse daha stabil bir hal alabilir orası ayrı fakat yine WattMan hatası verebilir sistem.
@AloneMan02

Radeon ayarları, performans menüsünü manuel hale getirip çekirdek mv resmini atın.

Ayrıca GPU-Z indirip ekran görüntüsünü atın.

WattMan hatası ile sürücünün hatası arasındaki bağlantıyı kurmuş değilim. Tabii ki sürücü güncellenirse daha stabil bir hal alabilir orası ayrı fakat yine WattMan hatası verebilir sistem.
@AloneMan02

Radeon ayarları, performans menüsünü manuel hale getirip çekirdek mv resmini atın.

Ayrıca GPU-Z indirip ekran görüntüsünü atın.

Evet. WattMan hatası undervolt yapılarak düzelebilir. Bu arada sürücüyü güncellemiyoruz. Sadece stabil sürüme geçiriyoruz ve bu yöntemle çoğu sorunu çözdük.

Evet. WattMan hatası undervolt yapılarak düzelebilir. Bu arada sürücüyü güncellemiyoruz. Sadece stabil sürüme geçiriyoruz ve bu yöntemle çoğu sorunu çözdük.
Hocam radeon ayarlarından manuel hale getirdim ama dediğiniz yeri bulamadım. Yine de ekran görüntüsü aldım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-16 183639.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-16 183639.png
    432,2 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran görüntüsü 2021-05-16 183756.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-16 183756.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 28
Hocam Radeon ayarlarından manuel hale getirdim ama dediğiniz yeri bulamadım. Yine de ekran görüntüsü aldım.

Hocam zaten dediğim ayar Radeon ayarlarından yapılmıyor ki. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.
DDU: "display driver uninstaller (DDU) | Technopat Sosyal" Display Driver Uninstaller (DDU)
20.11.2 sürüm sürücü: "radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 20.11.2 release notes | AMD" https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-11-2

Hocam zaten dediğim ayar Radeon ayarlarından yapılmıyor ki. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.
DDU: "display driver uninstaller (DDU) | Technopat Sosyal" Display Driver Uninstaller (DDU)
20.11.2 sürüm sürücü: "radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 20.11.2 release notes | AMD" https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-11-2
Tamamdır hocam yapıyorum hemen
Tamamdır hocam yapıyorum hemen
Hocam işlem tamam şimdi ne yapıyoruz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı