RX 570 undervolt nasıl yapılır?

nirus

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 3-4 ay önce yeni bir bilgisayar aldım fakat GPU çok ısınıyor. Undervoltun sıcaklığı baya bir düşürdüğünü duymuştum ama nasıl yapıldığı hakkında hiçbir fikrim yok. Ne kadar düşürmeliyim, performansa ne kadar etkisi olur? Yardım ederseniz sevinirim.

ASRock RX 570 Gaming D modeli.

Radeon ayarlarını aç. Performans kısmına tıkla. Ayarlanıyor kısmına gel. Uyarı gelecek kabul et. Gelişmiş kontol kısmını aç. Voltaj kısmını aç. Voltaj değerini -100 düşür ve ayarı kaydet. Oyuna girip test et. Bilgisayar donmazsa -10 düşür. Bilgisayar donarsa +10 yükselt. Bu şekilde stabil değeri bulmaya çalış.
Voltaj düşürmek için burayı ayarlaman lazım. Aynı model kartların bile farklı olduğu için stabil değeri söyleyemeyiz. Undervoltaj performans düşürmez. Çekilen güç azalır bu sayede kart ömrü uzar ve ısı azalır.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu gönderinin altında attığım bir mesajda kurallara uymadığı için cevap veremedim kısa bi' süreliğine kısıtlama yemiştim. Neyse, değerleri bu şekilde yaptım 50 volt düşürdüm şimdilik ve baya bi' yardımı dokundu artık daha düşük rpmde(2300) daha düşük sıcaklıklar alıyorum. 15 dkya yakın bi süre Detroit Become Human oynadım ve 70 dereceyi geçmedi. Yarın 10ar 10ar düşürüp tam stabil halini bulmaya çalışacağım teşekkür ederim yardımınız için.

Screenshot_1.png

1597194035512.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 30
Ben 1280MHz’de 975V ile kullanıyordum. Bence 1244MHz için daha düşük değerler kullanabilirsiniz. Ben kafadan -50V daha vur diye düşünüyorum. (Memory Clock ise 1750>1700 925V)
Model Nitro+ 4GB

Geri
Yukarı