Ryzen 3 1200 AF/XFX RX 570 4GB Darboğaz

Daha fazla  
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Kuzenime düşük bütçeli bilgisayar topluyoruz. Ekran kartı siparişini verdik. İşlemci olarak Ryzen 3 1200 AF düşünüyoruz. Bu ekran kartıyla beraber darboğaz olur mu acaba? Gigabyte B450M Anakart ve 8GB 3000MHZ RAM kullanılacak.

Siz bilirsiniz, Darboğaz olmaz. Diğer bileşenleri de belirtir misiniz? Kasa, güç kaynağı, SSD.
Kasa FSP CMT110A 500W dahili PSU olan. SSD henüz karar vermedim ama 256GB bir model olacak.
Ryzen 3 1200 AF o kadar iyi bir işlemci değil. Bütçeyi arttırarak Ryzen 5 1600 almanı öneririm.
Arada fiyat farkı çok ve arada başka AMD işlemcide yok şu anda alınabilecek.

XFX tavsiye etmezmiş. Niye adını çok duymadığın için mi? Gayet iyi bir marka.

2012'de bilgisayar toplatmıştım xfx atı radeon hd 6790 vardı. 3-4 yıl kullandım zaten ömrü bitti markayı iyi biliyorum. ama forumda bi kaç konuda denk gelmişti ısınıyor diye ondan tavsiye etmedim. bence msi asus vs varken o alınmaz he adam bütçem çok sıkıntı diyorsa alsın sözüm yok gene nihai karar onun illa ben önermedim diye almayacak hali yok.

Kuzenime düşük bütçeli bilgisayar topluyoruz. Ekran kartı siparişini verdik. İşlemci olarak Ryzen 3 1200 AF düşünüyoruz. Bu ekran kartıyla beraber darboğaz olur mu acaba? Gigabyte B450M anakart ve 8 GB 3000MHz RAM kullanılacak.

XFX o kadar iyi bir marka değil genellikle konularda rast geliyorum çok ısınıyor diyen var.

Geri
Yukarı