RX 570 ve Ryzen 5 2400G Sistemde Anlık Donmalar

Adem_Warlopc

Centipat
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 6 ay önce bir sistem topladım.
  • MSI Armor RX 570 4 GB ekran kartı
  • AB350M-DS2 anakart
  • Ryzen 5 2400G işlemci
  • 7200RPM HDD
  • 8 GB 2400 MHz DDR4 (markasını hatırlamıyorum)
  • AOC G2260VWQ6 mönitör
  • Frisby FC-8860G-650 650W kasa
Bileşenlerine sahibim.
Bilgisayarı ilk aldığım günden bari arada sırada 1-2 saniyelik donma oluyor ve bu sırada kulaklıktan bir makine sesi geliyor. Bu birinci sorunum ikincisi ise güncel oyunları bilgisayar açmak da zorlanıyor (Metro Exodus, ac orgings vs) fakat donanım özelliklerim Steam'deki önerilen bileşenlerle hemen hemen aynı. Parçalarda bir uyumsuzluk/dar boğaz söz konusu mu bilmek istiyorum. Önerileriniz ve yardımınız için teşekkür ederim. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 6 ay önce bir sistem topladım.
  • MSI Armor RX 570 4 GB ekran kartı
  • AB350M-DS2 anakart
  • Ryzen 5 2400G işlemci
  • 7200RPM HDD
  • 8 GB 2400 MHz DDR4 (markasını hatırlamıyorum)
  • AOC G2260VWQ6 mönitör
  • Frisby FC-8860G-650 650W kasa
Bileşenlerine sahibim.
Bilgisayarı ilk aldığım günden bari arada sırada 1-2 saniyelik donma oluyor ve bu sırada kulaklıktan bir makine sesi geliyor. Bu birinci sorunum ikincisi ise güncel oyunları bilgisayar açmak da zorlanıyor (Metro Exodus, ac orgings vs) fakat donanım özelliklerim Steam'deki önerilen bileşenlerle hemen hemen aynı. Parçalarda bir uyumsuzluk/dar boğaz söz konusu mu bilmek istiyorum. Önerileriniz ve yardımınız için teşekkür ederim. :D
Yazilimsal bi sorun gibi geldi bana donanimlar gayet uyumlu ekran kartı driverlerini kaldirip bastan kurmayı deneyebilirsiniz.

Farklı özelliklere sahip sistemimde benzer sorunu yaşadım. 1 ay sonra sistem "no boot device" uyarısı verdi. Garantiye yollayıp para iadesi aldım. Kısaca şunu demek istiyorum. Ya hdd darboğaz yaşatıyor yada hdd bozuk olabilir.

bende rx570 ve r5 2400 g var fakat fps sorunu ve anlık donmalar yaşıyorum sizce sorun nedir?
Windows legacy kurulum mu yoksa UEFI mı? XMP ram profilini kullanıyor musunuz? Ayrıca 2XXXG sistemler ram hakkında biraz seçiçi. Desteklenen ramler arasında değilse sorun çıkarabilir.

Windows legacy kurulum mu yoksa UEFI mı? XMP RAM profilini kullanıyor musunuz? Ayrıca 2XXxg sistemler RAM hakkında biraz seçiçi. Desteklenen RAM'ler arasında değilse sorun çıkarabilir.
UEFI kurulum ve BIOS ayarında siyah ekran veriyor, giremiyorum. Açılıyor ama görüntü yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı