Çözüldü RX 570 ve Ryzen 5 2600 sistemde darboğaz sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

salih berke

Hectopat
Merhaba sistemde ciddi derece darboğaz var %30 %50 %10 değişiyor sürekli yardımcı olur musunuz?

Sistemim:
MSI RX570 Armor 4G OC 4 GB GDDR5 256Bit.
AMD Ryzen 5 2600.
Longline storm 8 GB DDR4 3000MHz. (2x)
ASRock B450M-HDV r4.0 AMD B450 3200+MHz

Son düzenleme:
Aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım oyunlar orijinal ama anlamıyorum neden böyle oluyor arkada çalışan uygulama var %30 falan kullanıyor CPU ama onu kapatsam bile değişen bir şey olmuyor CPU kullanımı düşüyor ama droplar devam ediyor.

Tek yapmadığım format atmak ama R3 2200G varken attığımda sorun düzelmemişti bunda işe yararmı bilemiyorum.

Bana ekran kartın yetersiz gibi geldi bu oyunlar için Ultra'da mı açıyorsun.

Ekran kartı yetersiz olması imkansız Ultra'da bile yüksek FPS veren bir kart yetersiz kalsa bile böyle anlık droplar olmaz sabit düşük bir FPS olurdu.

Bana göre ekran kartın yetersiz gibi.Ultrada mı açıyorsun? CS:GO dışındakiler o ekran kartını zorlar
Ne ilgisi var. Ekran kartı yetersiz olsa kendini çok kullanırdı. Ayrıca RX 570 çok güçlü bir kart. CS:GO dışındakiler falan o kartı zorlayamaz.
Tek yapmadığım format atmak ama R3 2200G varken attığımda sorun düzelmemişti bunda işe yararmı bilemiyorum.

Ekran kartı yetersiz olması imkansız Ultra'da bile yüksek FPS veren bir kart yetersiz kalsa bile böyle anlık droplar olmaz sabit düşük bir FPS olurdu.
İşlemcinin %100'ünü de oyun mu kullanıyor? Yoksa başka programlar mı?

Arka planda çalışan bir uygulamanın o işlemcide %30 yük yapması pek normal değil. Hangi uygulama o? Sistemi iyi bir antivirüs ile tarat bence.

Arka planda çalışan bir uygulamanın o işlemcide %30 yük yapması pek normal değil. Hangi uygulama o? Sistemi iyi bir antivirüs ile tarat bence.

Yok o program virüslü değil yeni güncelleme geldiği öyle olmuştu düzelttiler kapatsam bile durumaynı.
Son çare format atacağım ama 3 tane disk var hepsinemi atayım yoksa Windows'un kurulu olduğuna atsam yeterli olur mu?

O kapalıyken oyun içi kullanımları atın o zaman. Daha doğru değerler görmüş oluruz. Ayrıca PSU modeli ne? Sistemde SSD var mı? Oyun açıkken görev yöneticisinden disk kullanımına bakın.

İlk sayfada ekleme yaptım bunlara 1 SSD 1 M.2 SSD 1 HDD var. Dediğim gibi kapalı iken tek fark CPU kullanımı %70-%80 arası başka fark yok durum aynı. 550W PSU var. Windows SSD'ye kurulu.

İlk sayfada ekleme yaptım bunlara 1 SSD 1 M.2 SSD 1 HDD var. Dediğim gibi kapalı iken tek fark CPU kullanımı %70-%80 arası başka fark yok durum aynı. 550W PSU var. Windows SSD'ye kurulu.
Ne? Oyun kapalıyken %80 mi? Acilen virüs taraması yaptırın.Kaspesky deneme sürümünü idirebilirsiniz. Fakat bundan önce, hangi program/lar %80 yapıyor bunu? Arkaplanda Render falan alıyorsunuz herhalde :).

Ne? Oyun kapalıyken %80 mi? Acilen virüs taraması yaptırın. Kaspesky deneme sürümünü idirebilirsiniz. Fakat bundan önce, hangi program/lar %80 yapıyor bunu? Arkaplanda render falan alıyorsunuz herhalde :).

Sen yanlış anladın :) arkada özel bir program %30 kullanıyordu düzedi oyun açıkken %70-%80 kullanıyor CPU.

Geri
Yukarı