RX 570 Xeon 1230 sisteme 4 GB RAM daha takılırsa takılmalar düzelir mi?

User44

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. Ben RX 570 Xeon 1230'lu sistem dizdim. Her şey çok şükür çok iyi çalışıyor. Mesela Bannerlord oynarken GPU kullanımı 100-97 arası oluyor. İşlemci kullanımı 30-40 arası oluyor. En fazla 43 oldu. Ama bende şu an eski sistemden kalma 4 GB tek slotlu RAM takılı. Bundan dolayı olabilir ki oyunda sürekli ufacık takılmalar oluyor. Sesler çok geç geliyor. Oyuna başlarken bayağı bir kasılma oluyor. FPS her zaman 90-100'lerde ama. Sizce 8 GB RAM olursa düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben RX 570 Xeon 1230'lu sistem dizdim. Her şey çok şükür çok iyi çalışıyor. Mesela Bannerlord oynarken GPU kullanımı 100-97 arası oluyor. İşlemci kullanımı 30-40 arası oluyor. En fazla 43 oldu. Ama bende şu an eski sistemden kalma 4 GB tek slotlu RAM takılı. Bundan dolayı olabilir ki oyunda sürekli ufacık takılmalar oluyor. Sesler çok geç geliyor. Oyuna başlarken bayağı bir kasılma oluyor. FPS her zaman 90-100'lerde ama. Sizce 8 GB RAM olursa düzelir mi?
Evet 8GB yapınca düzelecektir.

Şu an ram tek kanal çalışıyor. Çift kanal ve tek kanal arasında ciddi bir performans farkı var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamdır çok teşekkür ederim

Şöyle bir şey de var; oyundayken RAM kullanımı 3600'lerde görünüyor. Bende 4 GB var. Neden hepsini kullanmıyor o zaman?
oyun içi msı afterbunner değerleri mi söylüyor? öyle ise kalanı windows kullanıyordur. Oyun içindeyken görev yöneticisinde kaç gösteriyor?

Geri
Yukarı