RX 570 yüksek FPS'de kasma

3 ay önce RX570 sistemim vardı 2x8 de ve 1x8 de kasmadan sorunsuz oynuyordum.

Online oyunlarda herhangi bir darboğaz oluyor muydu örneğin darboğaza rağmen CS:GO rekabetçi modunda 180-300 arasında bir FPS alıyorum fakat Valorant'ta belirgin bir kasma oluyor. Eğer yüksek derecede bir darboğaz oluşturmuyorsa sorunun kaynağı kesinlikle tek slot 8 GB RAM diyebiliriz.

Online oyunlarda herhangi bir darboğaz oluyor muydu örneğin darboğaza rağmen CS:GO rekabetçi modunda 180-300 arasında bir FPS alıyorum fakat Valorant'ta belirgin bir kasma oluyor. Eğer yüksek derecede bir darboğaz oluşturmuyorsa sorunun kaynağı kesinlikle tek slot 8 GB RAM diyebiliriz.
2x8 ile 1x8 arasında belirgin bir fps farkı oluyordu nedense , 2x8 de 200 300 arası fps alıyordum (oc ile birlikte). Fakat bu değer 1x8 de 150 270' e kadar düşüyordu , ama herhangi bir kasma veya drop problemi olmadı hiç .

2x8 ile 1x8 arasında belirgin bir FPS farkı oluyordu nedense, 2x8 de 200 300 arası FPS alıyordum (OC ile birlikte). Fakat bu değer 1x8 de 150 270'e kadar düşüyordu, ama herhangi bir kasma veya drop problemi olmadı hiç.

Teşekkürler hocam konunun sahibi veya aynı sisteme sahip olup darboğaz sorunu yaşayanlara kesin çözüm niteliğinde bir açıklama yaptınız 2x8 GB RAM ile büyük oranda hallolur gibime geliyor. Deneyip görmek şart tabii ki.

Geri
Yukarı