RX 570 yüksek FPS'de kasma

Sıcaklık değerleriniz tamamen normal . I5 9400F ve rx 570 sistem olarak da dengeli , herhangi bir darboğaz mevcut değil . Ekran kartı driverını silip daha stabil bir driver yükleyebilirsiniz .

Sıcaklık değerleriniz tamamen normal. i5 9400F ve RX 570 sistem olarak da dengeli, herhangi bir darboğaz mevcut değil. Ekran kartı driverını silip daha stabil bir driver yükleyebilirsiniz.

i5 değil hocam i3-9100F. 2-3 kere format attım hocam yaklaşık bir 10-15 tane sürüm denedim bir şey değişmiyor... Teşekkürler.

Bilgisayarı yenimi açtınız yoksa açıkmı kaç saattir oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Selamünaleyküm arkadaşlar, buralarda yeniyim hatam olursa kusura bakmayın. Soruna gelecek olursak Valorant'ta GPU anlık olarak %80'lere çıkıyor çoğu zaman %0'larda geziyor. FPS takım savaşların ortalama 130-140 arası geziyor fakat oyun kasıyor bu FPS değerlerinde. İnternetten sistemim ile ilgili performans testlerine baktıgımda ortalamanın üstünde FPS alıyorum fakat oyun kasıyor. Örnek verecek olursak izlediğim video da arkadaşın birisi 80 FPS'de akıcı oynuyor. Benim anlık 140'dan 120 FPS düştüğü zaman kasma oluşuyor, sorunu anlamıs değilim. Yapmadıgım şey kalmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi aksamlar.

Sistem:
  • i3-9100F
  • ASUS RX 570 4 GB.
  • H310M-R r2.0
  • 8 GB RAM.
  • Windows 10 Pro.

Ek olarak arkadaşlar video bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Isınıyor olabilir. Ekran kartı sürücüsü eski kalıntılar yüzünden sıkıntı çıkarıyor olabilir. Tavsiyem kasanın yan kapağını açıp ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp yeniden kurmanız. Sisteminiz oyun için yeterli. Oyun sırasında arkada çalışan kullanmadığınız Discord vb. uygulamaları kapatın.

Isınıyor olabilir. Ekran kartı sürücüsü eski kalıntılar yüzünden sıkıntı çıkarıyor olabilir. Tavsiyem kasanın yan kapağını açıp ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp yeniden kurmanız. Sisteminiz oyun için yeterli. Oyun sırasında arkada çalışan kullanmadığınız Discord vb. uygulamaları kapatın.

Isınma yok hocam ahım şahım. DDU ile kaldırıp 10-15 tane sürüm denedim değişen sonuç yok. Dediğim gibi 2-3 kerede format attım.
Kasanın kapağını açın derken orasını anlamadım ama teşekkürler.

Ek olarak arkadaşlar video bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartı%70lerde %99da olması lazım.
ayarlardan fps kısıtlama ayarı var aktif sizde hepsini devre dışı bırakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı