RX 5700 çok fazla ısınıyor

Isıyı ilk defa bu kadar sıcak gordüm. Elim yandi dokununca eskiden boyle değildi termal macun değiştiği halde cok isiniyor acaba ayarlardan mi?

GPU'lara iyi termal macun sürülmesi gerek tarafımca en az 13.5W sürülmeli, ben maxtor 13.5W macununu kullandım laptopumda GPU laptop olduğu halde 64 derecelerde yük altında öneririm.

Dokunmayla ölçülmez hocam sıcaklık gayet normal. Dışarıda güneş altında demir kaydıraklar olur onlara da dokununca eliniz yanar mesela öyle düşünün, sonuçta ekran kartının üst plakası demir ve demir insan eline sıcaklığı fazla hissettirir.

Sıcaklık gayet iyi, zaten soğutma olarak başarılı bir modele sahipsiniz dert edilecek bir sıcaklık değil.

Bundan 2 gün once termal macun ölmüştü oyun kapaniyordu. Bugün değiştirdim yine çok sıcak. MSI gaming modeli bu.

GPU'lara iyi termal macun sürülmesi gerek tarafımca en az 13.5W sürülmeli, ben maxtor 13.5W macununu kullandım laptopumda GPU laptop olduğu halde 64 derecelerde yük altında öneririm.

Ozel termal macun getirttim. Yine sıcak ya moralim cok bozuldu acaba ayarlarindan olabilir mi?

Bundan 2 gün once termal macun ölmüştü oyun kapaniyordu. Bugün değiştirdim yine çok sıcak. MSI gaming modeli bu.

Ozel termal macun getirttim. Yine sıcak ya moralim cok bozuldu acaba ayarlarindan olabilir mi?
Bana göre 71 derece normal benim yan masaüstünde RX570 var o 72-74 derece gayet normal.

Moral bozmaya gerek yok :)

Eğer 72 den 59-62 düşsün diyorsan kafan takıldıysa Sıvı metal kullanabilirsin. Sıvı metal iletkenliği ort: 73W

Dereceler gayet normal. 84 olan hot spot değeri ki onun 90-95'e kadar rahat yolu var.

MSI Afterburner ile de açtım. RAM sicakliğini açtım o da 80'lerde acaba RAM pedlerinden mi sicaklik?

Dosya Ekleri

• 20221101_171727.jpg
    20221101_171727.jpg
    151 KB · Görüntüleme: 23
  • 20221101_171722.jpg
    20221101_171722.jpg
    237,5 KB · Görüntüleme: 26
MSI Afterburner ile de açtım. RAM sicakliğini açtım o da 80'lerde acaba RAM pedlerinden mi sicaklik?

Dostum sıcaklıklar gayet iyi zaten GPU VRAM yani RAM'ler 105 dereceye kadar tam performans verir sorun yok için rahat olsun dediğim gibi sıcaklıklar vs. gayet normal.

Junk temp gerçek ısı değil. Kartın oldukça serin çalışıyor. Elini dokunduğunda sıcak olması iyi bir şey kart içerideki ısıyı dışarı atabiliyor demektir.

Hocam 3 gun once termal macun ömrünü bitirmişken GPU junk temp 95 ustteki GPU cur temp 60 dereceydi siyah ekran hatasi veriyordu. Simdi ben anlamadim termal macun yenilemeden once 60 derecede siyah ekran verir mi? Ve junk temp nedir hangisi gerçek isiyi veriyor çözemedim bir türlü bu AMD software uygulamasini ya.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221101-181311_Photos.jpg
    Screenshot_20221101-181311_Photos.jpg
    67,3 KB · Görüntüleme: 26

Yeni konular

Geri
Yukarı