RX 5700 Mining Değerleri

koltar

Centipat
Arkadaşlar dün bir arkadaşın yönlendirmesiyle yaptığım ayarlar ve aldığım değerler aşağıdadır. Daha çok mhs almak değil, ekran kartının sağlığını daha iyi korumak adına, risk barındırmayan iyileştirme önerileriniz olur mu? Biliyorsunuz ekran kartları çok değerli ve bu benim kendi kullandığım PC. Değerli görüşleriniz için çok teşekkürler.

son5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerlerin gayet güzel. Sıcaklıklar 55 derece ve altı olduğu sürece, ekran kartınıza hiçbir zarar gelmez.

Güç limitini düşürürseniz, sıcaklıklar düşmeye başlayacaktır. VRAM hızını da arttırabilirsiniz isterseniz.

Power limit - 30.
VRAM frekans 1860.
Fan ayarlari sicaklik arttikca +5 olsun.
RX 5600XT ile bu ayarlari kullanıyorum kartim 47 derece 39.5mh/s ile calisiyor.

Power limit - 30.
VRAM frekans 1860.
Fan ayarlari sicaklik arttikca +5 olsun.
RX 5600XT ile bu ayarlari kullanıyorum kartim 47 derece 39.5mh/s ile calisiyor.
Karta göre yapılan ayarlar değişir hocam. Ben 5500XT kullanıyorum ama, sizin yaptığınız ayarları yapamam mesela. O yüzden arkadaş kendine göre ayarlamalı.

Karta göre yapılan ayarlar değişir hocam. Ben 5500XT kullanıyorum ama, sizin yaptığınız ayarları yapamam mesela. O yüzden arkadaş kendine göre ayarlamalı.

Kullandigi kart 5700XT daha bile fazla yapmali, sicakliklari engellemek için dedigim gibi Power limit ve fan ayarlari onemli.

Kullandigi kart 5700XT daha bile fazla yapmali, sicakliklari engellemek için dedigim gibi Power limit ve fan ayarlari onemli.

Sıcaklığı gayet iyi zaten. 55 derece ve altı; gayet güzel değerler olarak görülür. Power limiti düşürürse, Mh/s düşebilir. Dediğim gibi, karttan karta ayarlar değişir. Deneyerek bulması, veyahut "aynı karta ve modele sahip" kişilerle aynı ayarları yapması gerek.

kartım xt değil 5700. kendime göre yapmalıyım derken, hedeflediğim değerler ya da sıcaklık ne olmalı?
Değerlerin gayet güzel. Sıcaklıklar 55 derece ve altı olduğu sürece, ekran kartınıza hiçbir zarar gelmez.

Güç limitini düşürürseniz, sıcaklıklar düşmeye başlayacaktır. VRAM hızını da arttırabilirsiniz isterseniz.

çok teşekkürler değerli yorumunuz için. güç limitini düşürmem risk taşıyor mu? taşımıyorsa ne kadar düşüreyim? vram'i arttırmak performans için mi kart sağlığı için mi gerekli?

kartım xt değil 5700. kendime göre yapmalıyım derken, hedeflediğim değerler ya da sıcaklık ne olmalı?
Yazdıklarımı okuyun hocam. 55 derece ve altı gayet güzel değerler. Eğer Mh/s yükseltip, sıcaklıkları sabit veyahut daha da düşük tutacak bir ayar varsa; onu yapabilirsiniz.

-%10 şeklinde Power limiti düşürmeyi deneyin ve VRAM'i yükseltmeyi deneyin.

Kartım XT değil 5700. kendime göre yapmalıyım derken, hedeflediğim değerler ya da sıcaklık ne olmalı?

Çok teşekkürler değerli yorumunuz için. Güç limitini düşürmem risk taşıyor mu? Taşımıyorsa ne kadar düşüreyim? VRAM'i arttırmak performans için mi kart sağlığı için mi gerekli?

VRAM sicakliginiz ne kadar?

Geri
Yukarı