RX 5700 Mining Değerleri

VRAM sicakliginiz ne kadar?

nereden görülüyor? ben sadece size gönderdiğim ekran görüntüsündeki ayarları görüyorum. vram bölümünde sıcaklık görmek için ekstra bir bölüm yok tüm görüntülenen bu
Yazdıklarımı okuyun hocam. 55 derece ve altı gayet güzel değerler. Eğer Mh/s yükseltip, sıcaklıkları sabit veyahut daha da düşük tutacak bir ayar varsa; onu yapabilirsiniz.

-%10 şeklinde Power limiti düşürmeyi deneyin ve VRAM'i yükseltmeyi deneyin.

okudum efendim okumaz olur muyum, üstteki değil alttaki mesaj size yazılmıştı zaten. bu dediğiniz ayarları yapmam kart sağlığı için mi daha çok performans almak için mi diye sormuştum.

Nereden görülüyor? Ben sadece size gönderdiğim ekran görüntüsündeki ayarları görüyorum. VRAM bölümünde sıcaklık görmek için ekstra bir bölüm yok tüm görüntülenen bu.

Okudum efendim okumaz olur muyum, üstteki değil alttaki mesaj size yazılmıştı zaten. Bu dediğiniz ayarları yapmam kart sağlığı için mi daha çok performans almak için mi diye sormuştum.

Mining yaptiginiz program gosteriyor olmali aslinda, fotografini atar misiniz mh/s gosterilen kismin oralarda olmali.

Mining yaptiginiz program gosteriyor olmali aslinda, fotografini atar misiniz mh/s gosterilen kismin oralarda olmali.
sanırım bunu kastediyorsunuz, buyurun

Dosya Ekleri

• minin1.png
    minin1.png
    70,2 KB · Görüntüleme: 64
Çok teşekkür ederim, Power limiti ne kadar kısayım peki sizce?

Ben - %30 olarak kullanıyorum, bu sekilde ayarlamadigim zaman VRAM 90+ derece oluyor ve herhangi bir kayip yasadigimi dusunmuyorum, deneyerek yapabilirsiniz yavas yavas azaltin VRAM eger sogumaya basladiysa orada durun.

Sıcaklığı gayet iyi zaten. 55 derece ve altı; gayet güzel değerler olarak görülür. Power limiti düşürürse, Mh/s düşebilir. Dediğim gibi, karttan karta ayarlar değişir. Deneyerek bulması, veyahut "aynı karta ve modele sahip" kişilerle aynı ayarları yapması gerek.
merhaba dediğiniz yaptım, vram hızını biraz arttırıp güç limitini %10 düşürdüm ancak sıcaklık seviyesi 55-63'ten 57-65'e çıktı, aynı şekilde vram sıcaklığı 84'ten 86'ya çıktı.

ben de bunun üzerine güç limitini biraz daha düşürüp vram hızını biraz daha arttırdım ancak değişen bir şey olmadı.

en sonunda bu ayarlara geri döndüm ancak ısı değerleri bu seviyeye geri dönmedi? şu an ayarlar böyle ancak ısı değerleri 57-65 vram sıcaklığı 86 :(

ne yapmalıyım?
Kullandigi kart 5700XT daha bile fazla yapmali, sicakliklari engellemek için dedigim gibi Power limit ve fan ayarlari onemli.

merhaba dediğiniz yaptım, vram hızını biraz arttırıp güç limitini %10 düşürdüm ancak sıcaklık seviyesi 55-63'ten 57-65'e çıktı, aynı şekilde vram sıcaklığı 84'ten 86'ya çıktı.

ben de bunun üzerine güç limitini biraz daha düşürüp vram hızını biraz daha arttırdım ancak değişen bir şey olmadı.

en sonunda bu ayarlara geri döndüm ancak ısı değerleri bu seviyeye geri dönmedi? şu an ayarlar böyle ancak ısı değerleri 57-65 vram sıcaklığı 86 :(

ne yapmalıyım?

ne yapmalıyım?

ne yapmalıyım?
Hocam bu yaz günlerinde öğlen ve sabah arasında bile kartınızdaki sıcaklık farkı olacaktır. Memory Clock değerlerinizi 50mh/s alacak kadar koruyun onun haricinde Core Clock'u mh/s'nizi etkilemeyecek kadar düşürün. Voltajı ise wattman hatası yemeyecek kadar düşürün. Fan hızınız da gündüzleri %70'in üzerinde çalışsın. Bırakın hızlı dönsün kart ömrü azalacağına fanın ömrü azalsın. Fanlar değiştirilir. Çekirdek sıcaklığı 45-55 normal, 55-65 sıkıntı yaratmaz fakat 65'in üstü sıkıntı yaratmaya başlar uzun vadede. Bellek sıcaklıkları ise 90'a kadar normal sayılır. 95'in üstü sıkıntı yaratmaya başlar uzun vadede.

Yeni konular

Geri
Yukarı