RX 5700 Undervolt Yapma

_gambit_

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, çoğu kişinin merak ettiği ama internette yeterli bilgi olmadığı için yapamadığı undervolt hakkında kısa bir bilgi vereceğim. Benim kullandığım değerler sizde uymayabilir ve sorumluluk size ait. Undervolt sisteme zarar vermez o yüzden içiniz rahat olsun. Yapmanız gereken şey sırasıyla:

1. Masaüstüne sağ tıklayarak AMD Radeon Settings kısmını açın
2. Gaming > Global Settings > Global WattMan kısmına gelin.
3. GPU Frequency Voltage yerini manuen. Fotoğrafta görüldüğü gibi MHz'yi 1700 yapıp Voltaj değerini 910 yapın.
1.png

4. Fan & Temperature yerini manuel yapın. 30 C için %10,44 C için %18,56 C için %26,80 C için %40,90 C için %50 olarak ayarlayın.
2.png

5. Power Limit (%) kısmını -2 yapın.
6. Ayarları onaylayın ve kaydedin.

Sonuç olarak yaptığım ayarlarla stok halinin kıyaslamasını yaptım. Furmak programında 10 dakika test ettim. Sonuç olarak aynı fan ayarında aynı FPS değerlerini elde ettim ve sıcaklık 10 derece daha düşük çıktı.
normal.png
undervolt.png

Son düzenleme:
Ben ayarları oynamadan kullanmaya devam ediyorum, henüz sıkıntı yaşamadım.
10 Derece sıcaklık farkı, fanın daha az dönmesini dolayısıyla kartın daha sessiz çalışmasını sağlıyor. Ayrıca daha az watt çektiği için az elektrik faturası gelir, kartın ömrü de uzar. Bunların yanında performans kaybı da yok. Bu olay; arabanın chipini modifiye edip, daha az yakıtla aynı performansı elde etmeye benzer. Kullanıcıya kalmış bir durum

Merhaba, çoğu kişinin merak ettiği ama internette yeterli bilgi olmadığı için yapamadığı undervolt hakkında kısa bir bilgi vereceğim. Benim kullandığım değerler sizde uymayabilir ve sorumluluk size ait. Undervolt sisteme zarar vermez o yüzden içiniz rahat olsun. Yapmanız gereken şey sırasıyla:

1. Masaüstüne sağ tıklayarak AMD Radeon Settings kısmını açın
2. Gaming > Global Settings > Global WattMan kısmına gelin.
3. GPU Frequency Voltage yerini manuen. Fotoğrafta görüldüğü gibi MHz'yi 1700 yapıp Voltaj değerini 910 yapın.Eki Görüntüle 440710
4. Fan & Temperature yerini manuel yapın. 30 C için %10,44 C için %18,56 C için %26,80 C için %40,90 C için %50 olarak ayarlayın.Eki Görüntüle 440711
5. Power Limit (%) kısmını -2 yapın.
6. Ayarları onaylayın ve kaydedin.

Sonuç olarak yaptığım ayarlarla stok halinin kıyaslamasını yaptım. Furmak programında 10 dakika test ettim. Sonuç olarak aynı fan ayarında aynı FPS değerlerini elde ettim ve sıcaklık 10 derece daha düşük çıktı.
Eki Görüntüle 440712Eki Görüntüle 440713
Adamsın Reis yükte 64 Dereceyi Geçmiyor
Bu ayarları yapmanızı tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı