RX 5700 XT, 2070S'i geçti

AMD'yi driverleri kötü diye sürekli üstüne gittik.
Sonuç olarak AMD oldukça başarılı bir driver çıkartmış 5700XT için. Siz ne düşünüyorsunuz?
Kaynak:Yeni AMD Radeon Driverı İle RX 5700 XT'nin Performansı Arttı! | Donanim Arşivi
Not: Haber kısmında sadece inceleme ve özgün haber seçeneği olduğu için buraya yazdım. Yanlış yere yazdıysam affedin.(Moderatör düzeltmiş sağ olsun)

Yahu tonla 2080/2070s vs 1660S vb. reset , siyah ekran (görüntü gitmesi) bilimum NVIDIA sorunu da dolu forum görmek istemeyen görmez. Bu kadar basit.
Ben yazdığım yazıda AMD ekran kartlarını tamamen sorunlu gösterip kötülemedim. Ya da yaşanan sorunları tamamen AMD'nin yazılımsal sorunlarına da bağlamadım. Zaten yaşanan sorunları %100 tespit etmek zordur. PSU kaynaklı da olabilir, donanımsal başka sıkıntı da olabilir ben buna karşı çıkmıyorum. NVIDIA tarafında da elbette sorunlar vardır buna da karşı çıkmıyorum. Bir markayı fanboy derecesinde savunup diğerini kötülemiyorum. Ama halen yazdıklarım başka yöne doğru çekiliyor. Sadece AMD tarafında yaşanan yazılımsal sıkıntıya değiniyorum o kadar ama ısrarla beni AMD düşmanı, NVIDIA fanboyu gibi göstermeye devam ediyorsunuz.

Ben yazdığım yazıda AMD ekran kartlarını tamamen sorunlu gösterip kötülemedim. Ya da yaşanan sorunları tamamen AMD'nin yazılımsal sorunlarına da bağlamadım. Zaten yaşanan sorunları %100 tespit etmek zordur. PSU kaynaklı da olabilir, donanımsal başka sıkıntı da olabilir ben buna karşı çıkmıyorum. NVIDIA tarafında da elbette sorunlar vardır buna da karşı çıkmıyorum. Bir markayı fanboy derecesinde savunup diğerini kötülemiyorum. Ama halen yazdıklarım başka yöne doğru çekiliyor. Sadece AMD tarafında yaşanan yazılımsal sıkıntıya değiniyorum o kadar ama ısrarla beni AMD düşmanı, NVIDIA fanboyu gibi göstermeye devam ediyorsunuz.
Sizin sistem özellikleri;

Ram?
Ssd?
Anakart?
Psu?
Vga?
Monitör?
Bir de Windows güncel sürüme temiz kurulum ile mi geçildi? Yükseltme ile mi?

Tam olarak yazarmısınız? Ve şuan oluşan sorun nedir?

Sizin sistem özellikleri;

Ram?
Ssd?
Anakart?
Psu?
Vga?
Monitör?
Bir de Windows güncel sürüme temiz kurulum ile mi geçildi? Yükseltme ile mi?

Tam olarak yazarmısınız? Ve şuan oluşan sorun nedir?
Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim fakat şu an sorun yaşamıyorum. İlk başlarda meşhur siyah ekran hatasını yaşıyordum. Yaşadığım sorunu bahsedip XFX RX 590 ekran kartını kullanıyorum dememle AMD düşmanı ilan edilmem bir olduğu için forum içerisinde bir çözüm bulamayıp, kendi çabalarımla sorunu çözdüm ve sorun yaşayan insanlara da yardımcı olmaya çalışıyorum. Zaten sizde gördüğüm kadarıyla sorun yaşayan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Önemli olanda bu zaten.

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim fakat şu an sorun yaşamıyorum. İlk başlarda meşhur siyah ekran hatasını yaşıyordum. Yaşadığım sorunu bahsedip XFX RX 590 ekran kartını kullanıyorum dememle AMD düşmanı ilan edilmem bir olduğu için forum içerisinde bir çözüm bulamayıp, kendi çabalarımla sorunu çözdüm ve sorun yaşayan insanlara da yardımcı olmaya çalışıyorum. Zaten sizde gördüğüm kadarıyla sorun yaşayan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Önemli olanda bu zaten.
Peki nasıl düzeldi? Geçmiş olsun.

Peki nasıl düzeldi? Geçmiş olsun.
20.4.2 WHQL sürümü ve stabil bir undervolt ayarı sorunumu çözdü. Tabi öncesinde de çok uğraştım fakat hepsini konu dışına çıkmamak için yazmıyorum. Müsait bir vaktimde detaylı bir rehber hazırlamayı düşünüyorum kendi yaşadığım sorunlardan ve uyguladığım çözüm yöntemlerinden yola çıkarak.

20.4.2 WHQL sürümü ve stabil bir undervolt ayarı sorunumu çözdü. Tabi öncesinde de çok uğraştım fakat hepsini konu dışına çıkmamak için yazmıyorum. Müsait bir vaktimde detaylı bir rehber hazırlamayı düşünüyorum kendi yaşadığım sorunlardan ve uyguladığım çözüm yöntemlerinden yola çıkarak.

Undervolt ile çözüldeyse 2 sebeptendir. 1. PSU (gizli-açık) yetmiyor. 2. kart ya üretim hatası ya hava akışı yetersizliğinden fazla ısınıyor.

Tekrar geçmiş olsun.

Rehberi sabırsızlıkla bekliyoruz :d.

Rehberi sabırsızlıkla bekliyoruz :d.

Rehber olarak bu örneği alabilirsiniz.

alixer13 Yazmış:
Merhabalar,
Siyah ekran sorunu ile karşılaşıyorum. Bazen bilgisayarı yeni açtığımda, bazen oyun oynarken, bazen de ekran kartına Benchmark testi yaparken bu sorunu yaşıyorum. Bazen de yukarıda bahsettiğim durumların hiçbirinde bir sorun yaşamıyorum. İngilizce ve bu forumda olan kaynakların hemen hemen hepsini okudum ve çözümleri denedim ama hiçbir sonuç yok. Donanımsal bir hata mı var? Sistem sadece 4 aylık.

Konu ve çözümü:

Yeni sürücünün de bilinen sorunları, çözülen sorunlarından fazla mı? Ayrıca bu demek oluyor ki sürücülerini anca 1 yılda optimize edebildiler.(NVIDIA fanboyu demeyin lütfen. :D )

Yeni sürücünün de bilinen sorunları, çözülen sorunlarından fazla mı? Ayrıca bu demek oluyor ki sürücülerini anca 1 yılda optimize edebildiler.(NVIDIA fanboyu demeyin lütfen. :D )

Hemen hemen bu kadar.
6451465.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı