RX 5700 XT Güncel Sürücü Sorunları

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
19.10.1:
- Bazı oyunlarda başlangıçta takılmalar oluyor. Bkz: Fortnite.
- Bazı web sitelerinde video izlerken anlık takılmalar oluyor. Bkz: Dailymotion, Facebook.
- Optimum güç durumuna girince herhangi bir grafik uygulamasını açınça çöküyor.

19.9.2:
- Optimum güç durumuna girince herhangi bir grafik uygulaması engelleniyor.
- Bazen oyunlarda ALT+TAB yapınca çöküyor, yeniden başlatma gerekiyor. Bkz: CS:GO.

Bunlar benim yaşadıklarım. Siz de yaşadıklarınızı ekleyebilirsiniz.

Düzeltme: Sorunlar temiz kurulum yapınca düzeldi. Bilginize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın fazla darlıyorum ama merak ettiğim konu ben bu kartı alırsam örneğin dediğiniz erken erişim oyunlardan sorunlu ibaresini baz alarak soruyorum; oynanmayacak kadar kötü mü? Yaşadığınız sorunlar kasma, takılma gibi mi yoksa PC'nin yeniden başlatılmasına sebebiyet verecek kadar kötü mü? Ya da sorundan kastınız tam olarak nedir?

Anlarsınız ki 3500 TL civarı bir parayı ekran kartına bağlayıp da sorun yaşamak istemiyorum. Üstelik hemen hemen her oyunda 1080P'de akıcı bir deneyim sunan GTX 1060'ı bırakıp buna geçtiğimde oynayamayacağım bir oyun veya deneyimimi aşırı olumsuz etkileyecek olaylarla karşılaşırsam üzülürüm. Biraz takıntılı bir insan olduğum için düzelene kadar sistemi de bir kenara atmak istemem.

RX 5700/RX 5700XT Olası Problemlerine Çözümler - Technopat

Zamanınızı alıyorum bari araştırıp bulduğum bazı çözümleri sizinle paylaşayım, belki konuyu görmemişsinizdir.
Ben de 1 2 haftaya sistem toplayacağım. RX 5700 XT Nitro Plus almayı düşünüyorum. Soracağım soruları sen soruyorsun. Takipteyim 😂

Son düzenleyen: Moderatör:
1-2 hafta bekleyen 4-5 hafta da bekler diyorum ve Kara Cuma'yı (29 Kasım) veya Siber Pazartesi'yi (Kara Cuma'dan 3 gün sonra) beklemenizi tavsiye ediyorum. Değer mi değmez mi çok emin değilim ancak beklemeyip, acele edip o gün geldiğinde "keşke erken almasaydım" demekten iyidir :D

RX 5700XT konusunda ise Recep Baltaş Sapphire markasını tavsiye etmiyor. Ancak çoğu arkadaş da Sapphire Nitro+'nın alınabilecek en iyi RX 5700XT modellerinden biri olduğunu söylüyor. Kart konusunda gerçekten ciddi sıkıntılar ve soru işaretleri var bunu kimse inkar edemez. Ben şu an resmen pusuda yatıyorum bu kart için çünkü fiyat/performans oranı çok yüksek. Benim gibi 2 hafta yerine 5 hafta bekleyebilirseniz hem sürücü anlamında gelişme olabilir hem de indirim yakalayabilirsiniz.

1-2 hafta bekleyen 4-5 hafta da bekler diyorum ve Kara Cuma'yı (29 Kasım) veya Siber Pazartesi'yi (Kara Cuma'dan 3 gün sonra) beklemenizi tavsiye ediyorum. Değer mi değmez mi çok emin değilim ancak beklemeyip, acele edip o gün geldiğinde "keşke erken almasaydım" demekten iyidir :D

RX 5700XT konusunda ise Recep Baltaş Sapphire markasını tavsiye etmiyor. Ancak çoğu arkadaş da Sapphire Nitro+'nın alınabilecek en iyi RX 5700XT modellerinden biri olduğunu söylüyor. Kart konusunda gerçekten ciddi sıkıntılar ve soru işaretleri var bunu kimse inkar edemez. Ben şu an resmen pusuda yatıyorum bu kart için çünkü fiyat/performans oranı çok yüksek. Benim gibi 2 hafta yerine 5 hafta bekleyebilirseniz hem sürücü anlamında gelişme olabilir hem de indirim yakalayabilirsiniz.

Bu modeller için test yaptılar. Aşağıdaki konudan izleyin.

Ayrıca Sapphire, AMD için yıllardır kart tasarlayan bir firma. Benim AMD ekran kartlarımın hepsi Sapphire idi. Bir de Powercolor vardı önceden. Hiçbirinde kolay kolay sorun yaşamadım. Yıllarca kullandım.
Recep Baltaş belki Sapphire konusunda tatsız deneyimler yaşamış olabilir ama bu geneli değiştirmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kat kat düşüklük göremiyorum. 5700XT daha iyi kart ama sorunlarıyla uğraşmak istemeyenleri 2060S veya 2070 de üzmez. 1 yıl içinde kart almayı planlıyorum. Yakın arkadaşım 5700XT aldı. Hem onun fikirleri hem de forumdaki konulardan sonra AMD ekran kartlarından bayağı soğudum. Bazı oyunlardaki %10-15 fark için sorunlarla uğraşmak mantıklı gelmiyor. RX 500 serisinde olduğu gibi driverlar ile performansı artarsa ona bir şey diyemem ama şuan için 5700XT almak biraz riskli görünüyor.
Kat kat diye birşey yok 2070S ile 15 Fps XT ile 20 fps fark var. Ayrıca durum yer yer değişmekte mesela Apex legend ta 2060S XT yi geçmektedir. 2K için söylemlerim.

Benim kartım XT değil ama 19.8.1 sürücüsünü kullanıyorum henüz probleme rastlamadım.
19.9.1 sürücüsünde oyun içinden VSYNC açınca yatay siyah çizgiler gördüğüm oluyordu.
Yine 19.9.1 sürücüsünde uzun oyun seansında görüntü gidiyordu PC çalışmaya devam ediyordu, reset atmak zorunda kalıyordum.

Sanırım Black fridayı bekliycem bir de bugün incehesap ta gaming gecesi var bir monitör de 500 TL ye kadar indirim olduğunu gördüm çeşitli bileşenlerdede Ram felan düşürürsem almamı önerirmisiniz yoksa Black fridayı mı bekliyim bi de 11.11 i

Hocam ben parçaları ayrı ayrı almadım. Hepsini tek bileşende özelleştirme ile aldım. Alırken sistem montajı ve test opsiyonunu da ekledim. Böylelikle parçalarda herhangi bir soruna rastlamadım. Size de tavsiye ederim. Parçalarda sıkıntı çıkarsa çok kötü oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı