RX 5700 XT için 2K şart mı?

Cadencé

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Merhabalar. Ekran kartım 5700XT. Bildiğim kadarıyla ekran kartım 2K için tasarlanmış bir kart. Ve bende bundan dolayı 2K monitör almayı düşünüyorum lakin çok kararsız kaldım. Sizce 2K bir monitör performansımı ciddi şekilde düşürür mü?

5700 XT için 1080P daha iyi olur bence ama 2K da kullanılır. Bana sorarsanız aradaki FPS farkına değecek kadar görüntü kalitesi farkı yok 1080P ve 2K arasında.

2K monitör şart değil. Kart sadece 2K oyun oynatmak için yeterli seviyede. 2K Ultra'da birçok oyunu 60 FPS üzeri oynarsınız.

2K monitör şart değil. Kart sadece 2K oyun oynatmak için yeterli seviyede. 2K Ultra'da birçok oyunu 60 FPS üzeri oynarsınız.

Espor başlıklarını oynamıyorsanız, 2K için yeterli bir kart.

Hayır o devir hızlı geçti. AMD aynı performanstaki 6600 XT'yi 1080P kartı diye tanıtarak çıkardı bu sene. 1080P bu kart için en iyi çözünürlük şu anda.
Eğer ki performansta ciddi bir düşüş yaşamayacaksam 2K almayı düşünüyorum şahsen ama emin olamadım.

Eğer ki performansta ciddi bir düşüş yaşamayacaksam 2K almayı düşünüyorum şahsen ama emin olamadım.

Yaşamazsınız hocam. Kartınız her oyunu 1440p oynatacak güçte. İnternetten testlerine bakabilirsiniz isterseniz

Yaşamazsınız hocam. Kartınız her oyunu 1440p oynatacak güçte. İnternetten testlerine bakabilirsiniz isterseniz.

Hocam asıl endişelendiğim performansın zamanla düşmesi. Çok fazla arada kaldım 2K 144Hz bir monitörmü alsam yoksa 1080p 144Hz bir monitörmü alsam diye diye içim içimi yedi. 1080p bir monitör alsam uzun bir süre götürür gibime geliyor beni lakin 2K için öyle mi emin değilim.

Geri
Yukarı