RX 5700 madencilik ayarları

Rica ederim ne demek. Benim tam ekran kartı UV ayarlarım şu şekilde:

Eki Görüntüle 1213098

Aynı modele sahip olupta nasıl bu kadar çok sıcaklık farkı yaşarız aklım almıyor 🤔 özellikle 55 derece demen aynı bir düşündürdü beni. 55 derece çekirdek sıcaklığı mı? Bellek sıcaklığı bu modelde o kadar düşük olmaması lazım 🤔
Fotoğrafta gördüğünüz ısı değeri hangisi tam olarak ben bilmiyorum ekran kartı ram ısıları her zaman sıcak olur bildiğim kadarıyla çoğu ekran kartında ısınırlar her hangi bir oyun oynarken bile ısınırlar miming de bildiğim kadarıyla ekran kartının çekirdek ısısı önemli ve bende otomatik fan hızları açık değil sabit şekilde fan hızımı overclock kısmından %55 e aldım ve fotoğraftada gözükmekte

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211113_045233.jpg
    Screenshot_20211113_045233.jpg
    17,8 KB · Görüntüleme: 38
Fotoğrafta gördüğünüz sıcaklık değeri hangisi tam olarak ben bilmiyorum ekran kartı RAM ısıları her zaman sıcak olur bildiğim kadarıyla çoğu ekran kartında ısınırlar herhangi bir oyun oynarken bile ısınırlar miming de bildiğim kadarıyla ekran kartının çekirdek ısısı önemli ve bende otomatik fan hızları açık değil sabit şekilde fan hızımı overclock kısmından %55'e aldım ve fotoğraftada gözükmekte

Ethereum madenciliğinde bellek sıcaklığı önemlidir çekirdek değil, Sakın ha at bu düşünceyi kafandan ve bellek sıcaklığına odaklanalım. Sana şimdi görsel atacağım. Hive OS uygulamasını aç en sağda üstte işaretlediğim şeyi seç sonra aşağı solda işaretlediğim kiçük m harfi yanında bir değer yazacak o senin bellek sıcaklığın. Bak M90 yazıyor. Tahminim senin sıcaklıkta yüksektir şu an aynı model olmasından dolayı.

IMG_20211113_130758.jpg

Merhaba.

Memory clock değeri Windows ve Hive OS sistemlerinde farklı değerlerdir.

Windows da belirtilen 1800 değerin Hive OS'da ki karşılıgı 900 olur. Kısacası X2 olarak hesaplayacaksın.

Screenshot_20211113-145535_Chrome.jpg

Screenshot_20211113-145900_Chrome.jpg

Son düzenleme:
Ethereum madenciliğinde bellek sıcaklığı önemlidir çekirdek değil, Sakın ha at bu düşünceyi kafandan ve bellek sıcaklığına odaklanalım. Sana şimdi görsel atacağım. Hive OS uygulamasını aç en sağda üstte işaretlediğim şeyi seç sonra aşağı solda işaretlediğim kiçük m harfi yanında bir değer yazacak o senin bellek sıcaklığın. Bak M90 yazıyor. Tahminim senin sıcaklıkta yüksektir şu an aynı model olmasından dolayı.

Eki Görüntüle 1213238
Ramlar 86 derece bunlar gece kapıları açınca 80 e düşüyordur ama benim fan hızlarım yavaş %55 le çalışıyor fanlar
Merhaba.

Memory clock değeri Windows ve Hive OS sistemlerinde farklı değerlerdir.

Windows da belirtilen 1800 değerin Hive OS'da ki karşılıgı 900 olur. Kısacası X2 olarak hesaplayacaksın.

Eki Görüntüle 1213356

Eki Görüntüle 1213358

Eki Görüntüle 1213238
Fan hızının 75 de çalışıyor bu fanlar için sağlıklı bir değer mi?

Bir de benim kazıcı phoenixminer reboot atıyor bazen bu neyden kaynaklı olabilir miner a güncelleme geldiği için güncellemeyi yapıp tekrar mı başlıyor ?

Son düzenleme:
Yüzde 55 fan devri ve 86 derece iyi bu karta göre. Aynı kart bende olduğu için şaşırdım bile. Başta yüzde 55 demiştin sonra yüzde 75'e mi ayarladın? Yüzde 75 tabii ki sorun değil bende yüzde 85-86 civarında çalışıyor bir sorun yok sesi dışında 🙂 PhoenixMiner en fazla değer veren uygulama bu kart için ama kullandığım zamanlar çok stabil çalıştığını görmüştüm hatta hiç reset attığına şait olmadım. Normal değil bence bu olan. Ya uygulama değişimi yap ya da bellek hızını birazcık düşürerek dene. Uygulama olarak Team red miner kullanırsan hızın biraz düşebilir ama stabilite sağlarsın bence.

Geri
Yukarı