RX 5700 madencilik ayarları

Selim Safa

Kilopat
Daha fazla  
RX 5700 için uygun mining ayarlarınızı benimle paylaşır mısınız? Bir diğer sorum ise "memory clock" kısmını minimum 1750 ye düşürebiliyorum ama ben daha düşük yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim? ikinci fotoğrafta gördüğünüz gibi uyguladığım ayarlar ile kazım yaptığım hız ortada.

Youtube üzerinden ayarlar hakkında videolar izlediğimde bir kişinin yaptığı ayarları sizinle paylaşayım.
Core Clock (MHz) 1450
Memory Clock (MHz) 930
Core Voltage (MV) 800
Fan Speed (%) 75
Kazım Hızı 55 MH/s

yukarıda gördüğünüz ayarlardan Memory Clock (MHz) 930 ayarını ben yapamıyorum çünkü minimum 1750 mhz ye düşüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    172,4 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Memory Clock'u artırman lazım, senin yaptığın zaten yanlış.
Benim şu an memory clock 1750 bu şekilde kullanıyorum yukarıda attığım ayarlar başka bir kişinin ayarları benim sorunum memory clock 1750 den aşağıya düşmüyor
Bunun yerine Radeon Software kullanmanı öneririm, daha stabil olur.
benim sorunum şu başka insanlarda memory clock 1750 den aşağıya düşüyor ama bende düşmüyor Radeon Software uygulamasında da 1750 den aşağıya düşmüyor memory clock

Son düzenleme:
Benim şu an memory clock 1750 bu şekilde kullanıyorum yukarıda attığım ayarlar başka bir kişinin ayarları benim sorunum memory clock 1750 den aşağıya düşmüyor
Voltajı azaltıp, core clock'u da azaltıp; memory clock'u artırırsan daha fazla MH alırsın. Voltaj düşür, core clock düşür, memory clock artır ve deneyerek bunların sınır değerlerini bulmaya çalış.

Voltajı azaltıp, core clock'u da azaltıp; memory clock'u artırırsan daha fazla MH alırsın. Voltaj düşür, core clock düşür, memory clock artır ve deneyerek bunların sınır değerlerini bulmaya çalış.
orasının bende farkındayım lakin youtube üzerinden baktığımda kişiler memory clock kısmın 1750 den aşağıya düşürebiliyor ama ben düşüremiyorum benim merak ettiğim bu ve ben yine 1750 ile kazmaya devam edeceğim

ben aşağıda ki ayarlarla kazım yapıyorum

Core Clock (MHz) 1200
Memory Clock (MHz) 1750
Core Voltage (MV) 820
Fan Speed (%) 50
Kazım Hızı 50.5 MH/s

altta ki kazım ayarlarım ise en verimlisi

Core Clock (MHz) 1400
Memory Clock (MHz) 1850
Core Voltage (MV) 820
Fan Speed (%) 50
Kazım Hızı 53.5 MH/s

RX 5700 kullandığım için yardımcı olacağım. Kartım MSI RX 5700 Mech GP OC. Çok ısınan bir kart başta belirteyim. Senin düşürmeye çalıştığın bellek hızı ile sendeki bellek hızı ayarı aynı değil. Nedenini bilmiyorum ama tahminim sendeki bellek ile ayarlama için baktığın bellek marka modeli farklı. Yani o adam 930 yaptığında o adamın hızı 930 MHz değil onu iki ile çarp. O adamın hızı 1860 MHz. Bendeki bellek markası Micron ve bende de sistem aynı. Belleğim 918 MHz'e ayarlı. Çarp 2 ile 1836 MHz yapar. Sendeki bellek farklı marka model olabilir ve ayarı bizdeki gibi olmayabilir. Bunlar benim tahminim. Bendeki ayarları da görsel olarak atayım ama ben Hive OS kullanıyorum.

IMG_20211112_212705.jpg

RX 5700 kullandığım için yardımcı olacağım. Kartım MSI RX 5700 Mech GP OC. Çok ısınan bir kart başta belirteyim. Senin düşürmeye çalıştığın bellek hızı ile sendeki bellek hızı ayarı aynı değil. Nedenini bilmiyorum ama tahminim sendeki bellek ile ayarlama için baktığın bellek marka modeli farklı. Yani o adam 930 yaptığında o adamın hızı 930 MHz değil onu iki ile çarp. O adamın hızı 1860 MHz. Bendeki bellek markası Micron ve bende de sistem aynı. Belleğim 918 MHz'e ayarlı. Çarp 2 ile 1836 MHz yapar. Sendeki bellek farklı marka model olabilir ve ayarı bizdeki gibi olmayabilir. Bunlar benim tahminim. Bendeki ayarları da görsel olarak atayım ama ben Hive OS kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1212769
Öncelikle verdiğiniz bu güzel ve yararlı bilgi için çok teşekkür ederim. Tamamen aynı kartı kullanmaktayız benimde MSI RX5700 MECH GP OC verdiğiniz bilgi beni çok aydınlattı bende 2 gün önce Hive OS a geçtim şu an gayet iyiyim ayarlarımı da size atayım ekran kartımın fan hızı %55 ile çalışıyor ve ısı değeri 55 diyebilirim balkonun kapasını açtığım zaman 50 ısı değerine iniyor ve bu ısı değerleri gayet güzel sizinki Bayaa ısınmış benim ayarlarımı test edebilirsiniz

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211112_224449.jpg
    Screenshot_20211112_224449.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 46
Öncelikle verdiğiniz bu güzel ve yararlı bilgi için çok teşekkür ederim. Tamamen aynı kartı kullanmaktayız benim de MSI RX5700 Mech GP OC verdiğiniz bilgi beni çok aydınlattı bende 2 gün önce Hive OS'a geçtim şu an gayet iyiyim ayarlarımı da size atayım ekran kartımın fan hızı %55 ile çalışıyor ve sıcaklık değeri 55 diyebilirim balkonun kapasını açtığım zaman 50 sıcaklık değerine iniyor ve bu sıcaklık değerleri gayet güzel sizinki bayağı ısınmış benim ayarlarımı test edebilirsiniz

Rica ederim ne demek. Benim tam ekran kartı UV ayarlarım şu şekilde:

IMG_20211113_033102.jpg

Aynı modele sahip olupta nasıl bu kadar çok sıcaklık farkı yaşarız aklım almıyor 🤔 özellikle 55 derece demen aynı bir düşündürdü beni. 55 derece çekirdek sıcaklığı mı? Bellek sıcaklığı bu modelde o kadar düşük olmaması lazım 🤔

Geri
Yukarı