RX 5700 XT mi RTX 2070 Super mi daha iyidir?

Hangi ekran kartını tercih ederdiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    49
  • Anket kapandı .
Hackintosh'u hesaba katmadım bu konuda. Hackintosh yapılacaksa zaten 5700 XT tek seçenek. Fakat ben Render yapan ve oyun oynayan birisiyim, o yüzden NVIDIA almak daha mantıklı. Fakat o bahsettiğiniz 5700 XT modelleri iyi değiller. Adam akıllı bir 5700 XT 4000 TL civarındayken üst model bir 2070 SUPER de 5200 TL civarında. Ben ne yapıp edip ya üstüne para koyup 2070S alırım ya da aynı paraya daha düşük performans veren ancak daha stabil olan bir NVIDIA kart (2060S gibi) alırım.
RTX2060S ve RX5700XT arasında çok fark var ve aynı soğutmalı modellerde RX5700XT azıcık daha ucu oluyor. RX5700XT Nitro Plus (test yaptığım kart) ARGB fansız 3750TL civarında bulunabiliyor ayrıca Giga Gaming modeli de gayet iyi. Testte iki kartta da sorun yaşamadığımı belirteyim.

Dostum arada ciddi manada fiyat farkı varken bu kıyas sorusu soruluyorsa cevap kesinlikle RTX 2070 Super. AMD fiyatına göre iyi performans sunan gariban kartından başka bir şey değildir. Bugün rx 580'nimi sapphire 5600xt ile değiştirmiş birisi olarak söylüyorum bunu. RTX sırf DLSS gibi devrim niteliğindeki bir teknoloji için bile alınır. AMD'nin şuna cevap verecek bir geliştirmesi de yok gibi. Ray tracing tartışılır ama DLSS gerçekten ilk çıktığında "bu ne yav" dedirttiyse de güncellemeleri ile ciddi bir yere doğru gidiyor.

Dostum arada ciddi manada fiyat farkı varken bu kıyas sorusu soruluyorsa cevap kesinlikle RTX 2070 Super. AMD fiyatına göre iyi performans sunan gariban kartından başka bir şey değildir. Bugün RX 580'nimi Sapphire 5600XT ile değiştirmiş birisi olarak söylüyorum bunu. RTX sırf DLSS gibi devrim niteliğindeki bir teknoloji için bile alınır. AMD'nin şuna cevap verecek bir geliştirmesi de yok gibi. Ray Tracing tartışılır ama DLSS gerçekten ilk çıktığında "bu ne yav" dedirttiyse de güncellemeleri ile ciddi bir yere doğru gidiyor.

AMD işlemci konusunda muhteşem ama ekran kartı konusunda sorunlu galiba efsane işlemciler yaptık ekran kartını da yaparız gibi bir şey oldu.

Dostum arada ciddi manada fiyat farkı varken bu kıyas sorusu soruluyorsa cevap kesinlikle RTX 2070 Super. AMD fiyatına göre iyi performans sunan gariban kartından başka bir şey değildir. Bugün rx 580'nimi sapphire 5600xt ile değiştirmiş birisi olarak söylüyorum bunu. RTX sırf DLSS gibi devrim niteliğindeki bir teknoloji için bile alınır. AMD'nin şuna cevap verecek bir geliştirmesi de yok gibi. Ray tracing tartışılır ama DLSS gerçekten ilk çıktığında "bu ne yav" dedirttiyse de güncellemeleri ile ciddi bir yere doğru gidiyor.
Amd ne cevap verecek,ray tracing in Nvidia teknolojisi mi olduğunu sanıyorsun?Navi kartlarda olacak rt.Ayrıca Gariban kartı ne saçma bir yorumdur ya boş boş konuşuyorsunuz.Adam rt kullanmayacak belki şart mı, kullanmadığı teknolojiye niye 2000 lira fazla para versin.Dlss dediğin teknolojide tam bir hayalkırıklığı, performans vereceğim diye görüntüyü mahvediyor,neyine vereceğim o parayı?Ayrıca sorunun sorulmasının bu fiyatlarda mantıklı tek sebebi amd nin yazılım sorunlarıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd ne cevap verecek,ray tracing in Nvidia teknolojisi mi olduğunu sanıyorsun?Navi kartlarda olacak rt.Ayrıca Gariban kartı ne saçma bir yorumdur ya boş boş konuşuyorsunuz.Adam rt kullanmayacak belki şart mı, kullanmadığı teknolojiye niye 2000 lira fazla para versin.Dlss dediğin teknolojide tam bir hayalkırıklığı, performans vereceğim diye görüntüyü mahvediyor,neyine vereceğim o parayı?Ayrıca sorunun sorulmasının bu fiyatlarda mantıklı tek sebebi amd nin yazılım sorunlarıdır.

Arkadaşım çemkirme modunu kapatarak gir konuşmaya. Ray tracing nvidia'nın diye nerede yazmışım bir göster bakayım? Ben bu mimari ve hızlar ile gerekliliğine inanmıyorum ray tracing'in. O yüzden yazdığımda değinmedim neredeyse. DLSS hayal kırıklığı falan değil. 1 ve 2 arasındaki farkı gördükten sonra geliştirmeye açık olduğunu ve ilerlediğini göstermiştir. Son cümlemde de bunu anlatmak istedim zaten. Amd gariban kartı dememin sebebi bir espri niteliğindedir. Driver'ından, yenilik ekleyiş hızına kadar bu ilerleyişle en fazla giriş ve orta seviyeye hitap edebilir demek istedim. Ayrıca adam yerine konmak istiyorsanız böyle muhabbete hesap sorar gibi küstah küstah girmenizi tavsiye etmem. Güzel olmuyor yani. Çoluk çocuğun yatmasını beklediğimiz saatlerde nelerle uğraşıyoruz.

Arkadaşım çemkirme modunu kapatarak gir konuşmaya. Ray Tracing NVIDIA'nın diye nerede yazmışım bir göster bakayım? Ben bu mimari ve hızlar ile gerekliliğine inanmıyorum Ray Tracing'in. O yüzden yazdığımda değinmedim neredeyse. DLSS hayal kırıklığı falan değil. 1 ve 2 arasındaki farkı gördükten sonra geliştirmeye açık olduğunu ve ilerlediğini göstermiştir. Son cümlemde de bunu anlatmak istedim zaten. AMD gariban kartı dememin sebebi bir espri niteliğindedir. Driver'ından, yenilik ekleyiş hızına kadar bu ilerleyişle en fazla giriş ve orta seviyeye hitap edebilir demek istedim. Ayrıca adam yerine konmak istiyorsanız böyle muhabbete hesap sorar gibi küstah küstah girmenizi tavsiye etmem. Güzel olmuyor yani. Çoluk çocuğun yatmasını beklediğimiz saatlerde nelerle uğraşıyoruz.

Çemkirdiğim falan yok saçma sapan konuşup tepki alınca espri yaptım bilmem ne geç onları da, RTnin gerekliliğine inanmıyorsan neymiş o NVIDIA'nın devrim niteliğinde teknolojisi, DLSS Mi? Koca bir balon, ama sen yap güncellemeni belki düzelir,hem kendin ayaktayken çoluk çocuğun yattığını nasıl düşünüyorsun, kendinden de mi haberin yok Ayrıca adam yerine koyabilmek için önce adam olmak lazım onun için fazla ciddiye almadım o lafını, ben yorumumda da bir hakaret, kötü söz görmedim, fazla ağlamışsın

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı