RX 5700 XT ile mining kârlı mı?

KS
soruicingeldim01
Katılım
18 Aralık 2020
Mesajlar
674
Makaleler
1
Yer
Akdeniz Bölgesi
0'dan başlayacaklara sizin gözünüzden bir rehber hazırlar mısınız? Konuyu baştan sona okudum ama bir kaç yeri kaçırdım gibi. Hangi programı indirmeliyim cüzdan muhabbeti ne havuz muhabbeti de ayrı tabi. Siz neler yaptınız kısa bir rehber çok yararlı olabilir benim gibi başlamak isteyenlere. Uğraşmak istemiyorum derseniz de [email protected] dan mail ile bana ulaşırsanız özel olara bir şeyler sormak istiyorum.
2-3 saat önce açtığım konuya bakabilirsiniz. Ayrıca sadece bu videoyu izleyerek de nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Google'a önce ekran kartınızı sonra da yanına mh/s yazarak da değerini bulabilirsiniz. (Örneğin: RX 5700 mh/s) bu siteden de geliri görebilirsiniz. Mining programını açtığınızda ise çıkan watt değeri sayesinde faturanıza yansıyacak parayı da hesaplayabilirsiniz.

Mail konusuna gelirsek ben de bu işin profesyoneli değilim yani bu işle alakalı bir detay soracaksınız yüksek ihtimalle bilmiyorumdur. İşle alakalı detaylı bir şey değilse de açtığım yeni konudan sorabilirsiniz. @Mert Şahan İLHAN
 
Son düzenleme:

Gristal

Centipat
Katılım
11 Haziran 2019
Mesajlar
58
Arkadaşlar bende kazım yapacağım, hangi uygulamadan yapabilirim ? NiceHash ile sadece btc kazılıyor.
 

pisst0n

Decapat
Katılım
27 Mayıs 2018
Mesajlar
19
Türkiye'de ki arkadaşlar pek bir şey bilmediği için sallıyorlar. Az sonra elektriği bile karşılamaz ve kartına zarar verir gibi saçma sapan cevaplara alacaksınız.

Gerçeğe gelirse kartınızın için belirli voltaj değerlerini tutturabilirseniz 130-120W civarlarında 50 Mh/s civarında bir kazım gerçekleştirebilir. Eğer kartınızı stabil 60 altında bir derecede de tutturabilirseniz ciddi bir karınız olur. Geri kalan yorumların hepsini unutun. Eğer kartını sabit değerlerde 60'ın üstü olmayan derecelerde çalıştırırsanız hiçbir şekilde kartınıza zarar vermeyecektir.

Hocam sizce uv değerlerim nasıl gözüküyor?
kartım sapphire rx5700xt nitro se
 

Dosya Ekleri

  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    110 KB · Görüntüleme: 38
Yukarı