RX 5700 XT PC toplama

azizler007

Hectopat
Daha fazla  
Aşağıdaki bilgisayar parçalarını almak istiyorum, inceler ve fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim.
Ekran kartı konusunda emin değilim pişman olur muyum bunu sizden öğreneceğim. Ekran kartı PCI-E 4.0 desteklediği için bunu destekleyen bir anakart alacağım. M.2 PCI-E 4.0 slotuda olmalı. Uygun fiyatlı bulamadım aradığım fiyatlar maksimum 1500 TL. İlla alın derseniz tabii ki de yukarı çıkarım.

Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-E 4.0 Ekran Kartı (11293-03-40G)
AMD Ryzen 7 2700X 4.35GHz 20MB Cache Soket AM4 İşlemci
GamePower Dark Side Oyuncu RGB Tower Bilgisayar Kasası

Geri kalan kısımlarda ve anakart konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Cok bilgim yok ama arastirdigim kadariyla islemcinin 3600 olmasi daha iyi olur.Ekran karti modeli iyi diye duydum.Kasa hakkinda bilgim yok ne yazik ki.

Ekran kartı ve anakart desteklerse bile işlemci desteklemiyor.
X570 bir anakart ile 3600-3600X alabilirsin ama M.2 Gen4 SSD modelleride çok pahalı.

Aynen çok pahalı o yüzden benim görmediğim model varsa onu alayım dedim :) X570 anakart konusunda tercihim. Sen yine de vaktin varsa bir anakart önerir misin olmadı hepsini toplu olarak değil de ayda birkaç parça satın alacağım.

Anakart PCI-E 4.0 GPU ve M.2 gen4 destekleyen bir model ile değiştirirsen benim için çok daha iyi olacaktır. Bu şekilde bir tavsiye ye ihtiyacım var
SSD olarak da bundan dolayı Gigabyte AORUS NVMe Gen4 GP-ASM2NE6500GTTD 500 GB M.2 SSD düşünüyorum.

Aynen çok pahalı o yüzden benim görmediğim model varsa onu alayım dedim :) X570 anakart konusunda tercihim. Sen yine de vaktin varsa bir anakart önerir misin olmadı hepsini toplu olarak değil de ayda birkaç parça satın alacağım.

Anakart PCI-E 4.0 GPU ve M.2 gen4 destekleyen bir model ile değiştirirsen benim için çok daha iyi olacaktır. Bu şekilde bir tavsiye ye ihtiyacım var
SSD olarak da bundan dolayı Gigabyte AORUS NVMe Gen4 GP-ASM2NE6500GTTD 500 GB M.2 SSD düşünüyorum.
Dostum öyle çok pahalıya geliyor ama dediğim gibi o kadar yüksek gereksinimleri olan bir sistem toplamıyoruz eğer istediğin parçaları gerçekten istiyorsan Ryzen 3700X'den aşağı işlemci almamanı öneririm.

Anakart olarak X570 Aorus Elite önerebilirim.
PCI Express 4.0 gpu desteklediğine emin misin dostum
Dostum öyle çok pahalıya geliyor ama dediğim gibi o kadar yüksek gereksinimleri olan bir sistem toplamıyoruz eğer istediğin parçaları gerçekten istiyorsan Ryzen 3700X'den aşağı işlemci almamanı öneririm.
aniden almayacağım için 3700x de olabilir
ramlar cl16 olduğu için tavsiyen mantıklı
sadece 3700x le ve anakart, ssd değiştirceğim
anakart tavsiyesi bekliyorum

Anakart olarak B450 Tomahawk Max öneririm B450 serisinin en iyisi.
PCI-E 4.0 ve m2. gen4 destekleyen anakart arıyorum şu anlık alacağım kasa nasip olursa şu şekilde olacak;
Ekran kartı: Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-E 4.0 Ekran Kartı (11293-03-40G)
İşlemci; AMD Ryzen 7 3700X 3,6GHz 36MB Cache Soket AM4 İşlemci
SSD; Gigabyte AORUS NVMe Gen4 GP-ASM2NE6500GTTD 500 GB M.2 SSD
Bellek:Corsair 2x8 16GB 3200MHz DDR4 CMK16GX4M2B3200C16R | En Ucuzu Akakçe
PSU:Fsp HD700 700W 80+Bronz Power Supply - incehesap.com
Kasa:Phanteks Eclipse P400A RGB Temperli Cam Mid Tower ATX Bilgisayar Kasası
Kasada sıvı soğutma desteği var mı dostum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı