RX 5700 XT referans modeli alınır mı?

okannedim

Hectopat
Referans RX 5700 XT yurt dışındanda daha ucuza geliyor. Bu fiyata alıp kalan bütçeye kasaya fan koymak mantıklı mı olur? Yoksa bekleyip Amazon Almanya'dan almak için çift fanlı modeller mi beklenilmeli?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-08-22-09-06-48-625_com.android.browser.png
    Screenshot_2019-08-22-09-06-48-625_com.android.browser.png
    279,3 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon Almanya’dan çift fanlı modelleri almanı öneririm. Tahmini 2700-2900 TL arasına alabilirsiniz stoklara gelince. 2 yıl garanti verdikleri için Türkiye’den almakla hiç bir farkı kalmıyor.

Bence alınır ama kasanızın alttan hava girişine izin veriyorsa ısı açısından daha rahat edersin.

Yine forumda gördüm.
Alttan fan girişi olan bir kasayı alıp bir fan yerleştirip fanın hızını %60-%70 arası ayarlayp kartın fan hızınıda %40-%45 arası tutup güzel soğutma yakalayabilirsiniz.

Bence alınır ama kasanızın alttan hava girişine izin veriyorsa ısı açısından daha rahat edersin.

Yine forumda gördüm.
Alttan fan girişi olan bir kasayı alıp bir fan yerleştirip fanın hızını %60-%70 arası ayarlayp kartın fan hızınıda %40-%45 arası tutup güzel soğutma yakalayabilirsiniz.
Neyi kastettiğinizi anlayamadim örnek fogtaraf yahut link atar mısınız.

Yani kasanın altı biraz yüksek olacak ven orada bir fan girişi olacak.

Msı afterburn'den kartın fan hızını dediğim kademeye getirerek.
Bir de anakartınızda 2 ve üstü fan girişi varsa 1 fanı bios dan 70 e çekmeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı