Çözüldü RX 5700 XT sistemde CoD Warzone anlık takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

raskal27

Decapat
Merhaba, sistemim:

i5-9600KF.
ASUS TUF 3 RX 5700 XT.
Kingston Furry 2133 8*2 16 GB RAM.
Gigabyte Z390 D.
27 inç 1080p 144 Hz monitör.
Warzone oynarken 2 ya da 3 el attıktan sonra oyunda takılmalar oluyor. Sıcaklık değerleri gayet normal, darboğaz söz konusu da değil. Takılmalar başlayınca oyunu kapatıp tekrar açıyorum ve düzeliyor. 2-3 el oynadıktan sonra yine aynısı oluyor. Çözüm önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 0, 85'de daha önce 1 ve 0, 60'a kadar denemiştim bir de dediğin gibi yapıp bakalım sonuca ...

İşlemci kullanımınızı takip edin. 9600KF %100 kullanıma ulaşıyorsa o da yaptırır takılmayı. Ve tabi VRAM kullanımı %90 üzerindeyse. FreeSync ve gelişmiş senkranizasyon bunları kapatın. FPS oyunu zaten gerek yok bunlara. Bir de ek olarak 5700XT ortalama güç tüketimi düşük gibi görünse de PSU canavarıdır Power management yapısı farklı biraz. Bu sebeple iyi bir PSU ile beslemelisiniz PSU yetersiz olduğunda da nadiren takılma olabiliyor.

Son düzenleme:
İşlemci kullanımınızı takip edin. 9600KF %100 kullanıma ulaşıyorsa o da yaptırır takılmayı. Ve tabii VRAM kullanımı %90 üzerindeyse. FreeSync ve gelişmiş senkranizasyon bunları kapatın. FPS oyunu zaten gerek yok bunlara. Bir de ek olarak 5700XT ortalama güç tüketimi düşük gibi görünse de PSU canavarıdır Power management yapısı farklı biraz. Bu sebeple iyi bir PSU ile beslemelisiniz PSU yetersiz olduğunda da nadiren takılma olabiliyor.

İşlemci kullanımı ortalama 85 ile 95 arası kart zaten 99 98 100 dayandığı için bir darboğazsa kastınız öyle bir şey yok 8 GB VRAM belleği bu kartın Max 5 GB'dı gördüm 750W PSU var sorun çıkarır mı bilgim yok diğer dediklerinizide aynen uygulayıp deneyeceğim teşekkürler ilgin için ben sanki RAM'dan bir sıkıntı var gibi geliyor 1 saat falan oynayınca çıkıyor takılmalar kapatıp açıyorum tekrar aynı sorunu veriyor.

İşlemci kullanımı ortalama 85 ile 95 arası kart zaten 99 98 100 dayandığı için bir darboğazsa kastınız öyle bir şey yok 8 GB VRAM belleği bu kartın Max 5 GB'dı gördüm 750W PSU var sorun çıkarır mı bilgim yok diğer dediklerinizide aynen uygulayıp deneyeceğim teşekkürler ilgin için ben sanki RAM'dan bir sıkıntı var gibi geliyor 1 saat falan oynayınca çıkıyor takılmalar kapatıp açıyorum tekrar aynı sorunu veriyor.

İşlemci kullanımı ortalama %85 ile %95 işlemciniz limitinde 95'lerde gezerken sıkıntı çıkartabilir veya ara ara %100 vurabilir. Siz göremeyebilirsiniz çünkü OSD'de gösterim zaman aralığından kısa süreli olabilir bu tepe noktalar. %95 işlemci oyun için iyi sinyal vermiyor.

İşlemci kullanımı ortalama %85 ile %95 işlemciniz limitinde 95'lerde gezerken sıkıntı çıkartabilir veya ara ara %100 vurabilir. Siz göremeyebilirsiniz çünkü OSD'de gösterim zaman aralığından kısa süreli olabilir bu tepe noktalar. %95 işlemci oyun için iyi sinyal vermiyor.

Bu oyun 3 ve 4 sezonda işlemci kullanımı 65 75 Max 80 görüyordu bu 5.sezonla birlikte bu rakamları gördüm neden oldugunuda bimiyorum.

Merhaba, sistemim:

i5-9600KF.
ASUS TUF 3 RX 5700 XT.
Kingston furry 2133 8*2 16 GB RAM.
Gigabyte Z390 D.
27 inç 1080P 144 Hz monitör.
Warzone oynarken 2 ya da 3 el attıktan sonra oyunda takılmalar oluyor. Sıcaklık değerleri gayet normal, darboğaz söz konusu da değil. Takılmalar başlayınca oyunu kapatıp tekrar açıyorum ve düzeliyor. 2-3 el oynadıktan sonra yine aynısı oluyor. Çözüm önerileriniz nedir?

Aynı sorun bende de oluyor 2-3 saat oynadıktan sonra düzeliyor anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı