Çözüldü RX 5700 XT sistemde CoD Warzone anlık takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

raskal27

Decapat
Merhaba, sistemim:

i5-9600KF.
ASUS TUF 3 RX 5700 XT.
Kingston Furry 2133 8*2 16 GB RAM.
Gigabyte Z390 D.
27 inç 1080p 144 Hz monitör.
Warzone oynarken 2 ya da 3 el attıktan sonra oyunda takılmalar oluyor. Sıcaklık değerleri gayet normal, darboğaz söz konusu da değil. Takılmalar başlayınca oyunu kapatıp tekrar açıyorum ve düzeliyor. 2-3 el oynadıktan sonra yine aynısı oluyor. Çözüm önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediğim ayarı deneyin olmazsa arkadaşımız NVIDIA kullanıyor. Hiç sorun yokmuş size yardım edebilir. @kocaefe88.

Size iyi dalga geçmeler. Ben aylarca uğraştım ve çözüm aradım ama çözümü yok kardeşim. Varsa da en azından ben bulamadım. Yardım edebileceğim bir şey olmadığını da söylemiş oldum. Sürücü sorunları diyorlar ancak ben ekran kartının üretiminde donanım sorunları olduğunu düşünüyorum.
Benim denemediğim kalmamıştır belki. Ekran kartının farklı sürücü sürümleri, oyun grafik ayarı, anakart BIOS sıfırlama, tüm sürücülerin güncel olmasını tekrar tekrar kontrol, Windows güncellemelerini tekrar indirme, format atıp bütün sürücüleri en başından yükleme. Herhalde unuttuğum sayısız yöntem, araştırdığım forum yazılarını söylememe gerek yok. Ancak çözüm bulamadım.
AMD kartı satıp, NVIDIA satın alınca ve sorunsuz bilgisayarı kullanmanın ne kadar mutlu ettiğini anlatamam.

Size iyi dalga geçmeler. Ben aylarca uğraştım ve çözüm aradım ama çözümü yok kardeşim. Varsa da en azından ben bulamadım. Yardım edebileceğim bir şey olmadığını da söylemiş oldum. Sürücü sorunları diyorlar ancak ben ekran kartının üretiminde donanım sorunları olduğunu düşünüyorum.
Benim denemediğim kalmamıştır belki. Ekran kartının farklı sürücü sürümleri, oyun grafik ayarı, anakart BIOS sıfırlama, tüm sürücülerin güncel olmasını tekrar tekrar kontrol, Windows güncellemelerini tekrar indirme, format atıp bütün sürücüleri en başından yükleme. Herhalde unuttuğum sayısız yöntem, araştırdığım forum yazılarını söylememe gerek yok. Ancak çözüm bulamadım.
AMD kartı satıp, NVIDIA satın alınca ve sorunsuz bilgisayarı kullanmanın ne kadar mutlu ettiğini anlatamam.

Yanlış anladınız. Konuda NVIDIA kullanan bir arkadaş aynı sorunu yaşıyor. Alıntı yaptığım arkadaş kendisi ona yardım edersiniz diye düşündüm.

Son düzenleme:
Pardon, olayı yanlış anlamışım. Özür dilerim bunun için. Sorun çıktığı zaman ben de diğer sorun yaşayanlar gibi forumlara dalıyorum, rehberleri okuyup çözüm bulabilir miyim diye araştırıyorum. Bilgili arkadaşların yardımcı olması daha iyi olur, eğer bildiğim konuysa yardım ederim tabii.
Bu ekran kartına yeni geçtim 1 ay olmadı daha önce GTX 970 vardı onda da aynısını yapıyordu.

Farklı bir ekran kartında da aynısını yapıyorsa o zaman belki de sizin sorununuz ekran kartından dolayı değildir. Diğer bileşenleri test ettiniz mi?
RAM'lere memtest ile test yapın isterseniz. CPU testi de yapın. Hata raporlarını kontrol edin, bazen oradan da donanım sorununun neyden kaynaklığı bulunabiliyor. Hata raporuna nereden bakılır bilmiyorsanız sayısız video rehber var izleyebilirsiniz..
En önemlisi sadece bu oyunda mı takılma sorunu yaşıyorsunuz? Sadece bu oyunda sorun yaşıyorsanız, oyunu oynadığınız saatlerde hata raporuna herhangi bir rapor yansıyor mu kontrol edin.

Son düzenleme:
100'ü geçmemesi lazım.

En fazla 85 civarı normal sıcak lıkda 75 civarı
Oyunda video bellek yönetim sorunu var ve sıkıntıya yol açabiliyor.

Documents > Call of Duty Modern Warfare > players > ADV_OPTIONS. İni. Change "videomemoryscale" to "0.55" olarak değiştirin.

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/gzvv2h/why_does_changing_the_video_memory_scale_improve/

Evet jarex videomemoryscale" to "0.55" olarak değiştirdim 4 5 saat aralıksız oynadım en ufak bir kasma dahi olmadı teşekkür ederim çözüm olarak bu sorunu yaşayanlar deneyebilir.

En fazla 85 civarı normal sıcak lıkda 75 civarı.

Evet jarex videomemoryscale" to "0.55" olarak değiştirdim 4 5 saat aralıksız oynadım en ufak bir kasma dahi olmadı teşekkür ederim çözüm olarak bu sorunu yaşayanlar deneyebilir.

Benim oyun harddiskte ve ben takılmalarin sebebini ona bağlıyorum ve bir de internet sorunu tabii sonra kendiliğinden düzeliyor ama bunu deneyeceğim ben bu ayarı 1.2 yapmıştım.

Teşekkür ederim.
Benim oyun harddiskte ve ben takılmalarin sebebini ona bağlıyorum ve bir de internet sorunu tabii sonra kendiliğinden düzeliyor ama bunu deneyeceğim ben bu ayarı 1.2 yapmıştım.

Bende öyle zanlediyorum çünkü daha önce HDD'de yüklüydü SSD aldım yine aynı takılmalar verdi bu oyunda ben SSD'de çok da bir performans farkı göremedim. HDD takılma dışında açılış kapanış süreleri aynı çalışıyordu. Bu ayarı dene olmasa SSD'ye geç.

Teşekkür ederim.

Bende öyle zanlediyorum çünkü daha önce HDD'de yüklüydü SSD aldım yine aynı takılmalar verdi bu oyunda ben SSD'de çok da bir performans farkı göremedim. HDD takılma dışında açılış kapanış süreleri aynı çalışıyordu. Bu ayarı dene olmasa SSD'ye geç.

Daha sonra bir daha takılma oldu mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı