RX 5700 XT siyah ekran sorunu

enes.ocakci

Hectopat
Arkadaşlar iyi forumlar, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC ekran kartı sahibiyim. İşlemcim 3600X, PSU 700W. Sistemi daha bugün toplattım, CS:GO oynarken 6 saat içerisinde 3 kere siyah ekran yedim. Sebebi nedir? Aynı durumu yaşayan ve çözen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah ekran derken biraz daha açıklayıcı olur musun uyarı veriyor mu sadece ekran mı kapanıyor vs.

Son düzenleme:
Arkadaşlar iyi forumlar, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC ekran kartı sahibiyim. İşlemcim 3600X, PSU 700W. Sistemi daha bugün toplattım, CS:GO oynarken 6 saat içerisinde 3 kere siyah ekran yedim. Sebebi nedir? Aynı durumu yaşayan ve çözen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Ekran kartı sürümü güncel mi? HDMI/DisplayPort kablosunu kontrol ediniz. Sebebi bunlar değilse son olarak yaptığınız güncellemeler de bu sorunu doğurabilir.

Meraktan soruyorum kendin mi topladın sistemi? Siyah ekran derken biraz daha açıklayıcı olur musun uyarı veriyor mu sadece ekran mı kapanıyor vs.
Bilgisayarcıya toplattım , sinyal yok diyor görüntü gidiyor , 1 hatada cs:go ekranı karardı görev yöneticisinden kapatıp tekrar açtım.
Ekran kartı sürümü güncel mi? HDMI/DisplayPort kablosunu kontrol ediniz. Sebebi bunlar değilse son olarak yaptığınız güncellemeler de bu sorunu doğurabilir.
1582234772471.png

Sürüm güncel diyor , HDMI ile bağlı monitöre.

Sinyal yok hatası büyük olasılıkla kablo ile alakalıdır düzelmezse ekran kartını çıkarıp tekrar takmayı deneyebilirsin.

Şurada yazılanları okuyabilirsiniz. Bir kullanıcı arkadaş sorunlarını böyle çözmüş.

Geri
Yukarı