RX 5700 XT ve Ryzen 3600 sistem oyunlarda kasıyor

Wxwx96

Hectopat
RX 5700 XT
Ryzen 3600 işlemcili sistem topladım ancak oyunlarda genel olarak kasıyor Battlefield 5'te vs sorun nedir acaba güncelleştirme falan mı?
fps 110 un altına inmemesine rağmen hiç akıcı değil.

Asus TUF b450 plus gaming
Gigabyte rx 5700 xt 3 fanlı olan model
ryzen 3600
corsair 3000 mhz 2x8 gb
kasa gametech gt 001
PSU fsp 700w olan modeli
m2 512 gb lık james donkey ssd
sıcaklıklarda kasanın kapağı açık olarak oynuyorum
işlemci 60 -68
ekran kartı 65-68 arası gidip geliyo ısınma sorunu olduğunu düşünmüyorum

Freesync ve vsync ikisi de açık olmalı. Yine de kasarsa o zaman servise götürürsün. Vsync dediğim şey dikey eşitleme diye geçiyor. "Radeon boost ve radeon chill"in olduğu sekmede altlarda. Diğer Freesync de başka sekmede.

FPS düşmesi yaşamıyor musunuz? Monitörünüzü 144Hz olarak ayarladınız mı? Display Port kablosu ile mi kullanıyorsunuz?
evet 144 hz olarak kullanıyorum vs dp ile bağlanıyorum aslında monitör ayarları hakkında hiç bir şey bilmiyorum
şimdi resetledim yanlış bir şey yapmışımdır diye
Freesync ve vsync ikisi de açık olmalı. Yine de kasarsa o zaman servise götürürsün. Vsync dediğim şey dikey eşitleme diye geçiyor. "Radeon boost ve radeon chill"in olduğu sekmede altlarda. Diğer Freesync de başka sekmede.
mönitörde bu kapalıymış sorun bundan olabilir mi

Sisteminiz gayet güzel ve yeterli FPS drop yaşamıyorsunuz ve minimum 110 FPS çok iyi bir rakam. Monitörünüzün markasının kalitesinden emin değilim sadece burada bir sorun olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı