RX 5700 XT vs 2070 Super vs AMD Radeon VII

Daha fazla  
Şu an en iyi fiyat performans ekran kartı hangisidir sizce? RX5700 XT, 2070 Super, AMD Radeon VII. Benimki bunlar bunların arasından VII veya 2070 seçerdim. Sizin başka öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunların arasından en iyi f/p kartı tabiki RX5700XT ama bahsettiğin 3 kart arasında 2500-3000 lira kadar farklar var. RTX2070S 'e verecek paran varsa onu al derim.

Kesinlikle RX 5700 XT kesinlikle yani. Pişman olmazsın asla senin kafanı kurcalayacak olan sadece sıcaklık değeridir o da maksimum 10 derece oynar seni üzmez.

Kesinlikle RX 5700 XT derim. Hem NVIDIA'lara göre çok daha ucuz hem de performansı biraz daha iyi. Tek kusuru dedikleri gibi biraz daha fazla ısınması ve yaklaşık 50W daha fazla güç tüketmesi. Bu arada elimde bir tane sıfır ASUS TUF RX 5700 CT ekran kartı var satılık eğer ilgilenenler olursa yardımcı olabilirim. Sahibinden ve Letgo'dan ürüne bakabilirsiniz.

Kesinlikle RX 5700 XT derim. Hem NVIDIA'lara göre çok daha ucuz hem de performansı biraz daha iyi. Tek kusuru dedikleri gibi biraz daha fazla ısınması ve yaklaşık 50W daha fazla güç tüketmesi. Bu arada elimde bir tane sıfır ASUS TUF RX 5700 CT ekran kartı var satılık eğer ilgilenenler olursa yardımcı olabilirim. Sahibinden ve Letgo'dan ürüne bakabilirsiniz.
Kesinlikle tavsiye edip satıyor musun? :D

Kesinlikle tavsiye edip satıyor musun? :D
Ahahaha evet çok iyi bir kart olduğu için kendime aldım zaten. Baya bir araştırıp fiyat performans açısından buna karar verdim çünkü rtx 2070e göre 100-120$ daha ucuz bir karttı aynı performansı sağlayan. Ama durum şu ki işim gereği deep learning algoritmaları koşmam gerekiyor ve ne yazıkki tensorflow gibi ML library lerinde kodu Gpudan koşmak için cuda librarylere ihtiyacım var onlar da sadece nvdialarla oluyor biliyorsun. Amd ler opengl destekli:) yani evet çok iyi bir kart o yüzden aldım kendime ama aceleci davranıp bu detayı atlamışım ne yazıkki o yüzden kutusunu dahi açmadan paraya çevirmeyi bekliyorum aldığım fiyata. Dediğim gibi sahibinden ve letgo üzerinden inceleyebilirsiniz ürünü. Asus tuf rx 5700 xt oc edition 8 gb
The ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT OC edition 8GB GDDR6İlan No: 740019968
The ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT OC edition 8GB GDDR6 - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 740019968

Radeon VII normalde en güçlüsü 2080-2080S ayarında bir kart.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama 16GB HBM2 bellek lazım değilse RX5700XT yeterli çünkü fiyat farkı çok fazla.

Son düzenleme:
Aslında AMD uzak durmamın sebebi biraz da oyun oynarken çizgiler çıkıyor. Saçma sapan FreeSync ile geçiyor diyorlar ama NVIDIA'da öyle bir sorun yok.

Aslında AMD uzak durmamın sebebi biraz da oyun oynarken çizgiler çıkıyor. Saçma sapan FreeSync ile geçiyor diyorlar ama NVIDIA'da öyle bir sorun yok.
Sacma sapan freesync? Ben freesync 144hz ile kullaniyorum RX580 suana kadar problem yasamadim.
Kartların modelleri de önemli. 5700 XT referans ise F/P olsa bile erken yıpranacağından önermem. Yine aynı şekilde giriş seviye sorunlu model olmaması şartıyla 5700 XT en iyi seçenek olur.
Nasil erken yipranir? Ins. sicakliktan baska bir sebebin vardir :D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı