RX 5700XT sürücü sorunları devam ediyor mu?

Onu bilerek alman gerekiyordu. O düzelmedi çünkü herkes o düzelmedi diyor. 144Hz bellek hızı takılması düzeldi diyen isteyerek ya da istemeyerek kandırmış. Genel olarak haklısın en iyi Radeon serisi RX 5000 kesinlikle değil.

Bilmiyordum işte bilsem almazdım zaten aldıktan sonra fark ettim belki monitörüm 144Hz olmasa hiçbir zaman farkına varmayacaktım ama aldık bir kere. Ben şu an öyle cok ciddi bir sorun yaşamıyorum masaüstünde HZ değeri 120'de yani bellekler boşta çalışmıyor oyuna girince ayarlardan 144'e çekiyorum o zaman çalışmaya başlıyor. Fakat kartın hiçbir sorunu yok gönül rahatlığı ile alabilirsiniz yorumlarını görünce kartı kullanan birisi olarak ister istemez rahatsız oluyorum evet güzel bir kart ama %100 sorunsuz bir kart değil.

Bilmiyordum işte bilsem almazdım zaten aldıktan sonra fark ettim belki monitörüm 144Hz olmasa hiçbir zaman farkına varmayacaktım ama aldık bir kere. Ben şu an öyle cok ciddi bir sorun yaşamıyorum masaüstünde HZ değeri 120'de yani bellekler boşta çalışmıyor oyuna girince ayarlardan 144'e çekiyorum o zaman çalışmaya başlıyor. Fakat kartın hiçbir sorunu yok gönül rahatlığı ile alabilirsiniz yorumlarını görünce kartı kullanan birisi olarak ister istemez rahatsız oluyorum evet güzel bir kart ama %100 sorunsuz bir kart değil.

Ama şu bir gerçek ki biraz AMD'nin hatası biraz kullanıcı hatası biraz hazır sistem satan ya da yanlış ya da eksik oluşan bilinç hatası.

Bu kartlara adam gibi Power takıp en ucuz anakart en ucuz RAM en ucuz SSD ile kullanmadığın sürece. Temiz Windows WHQL driver kurup kart bozuk değilse paşa paşa kullanabiliyorsun.

Adam almış 30 dolarlık anakarta 5700XT 3800X takmış mesela yani sonra kapandı sistem ısındı vs. AMD ekran kartı suçlu. Almış en uyduruk çipleri taşıyan RAM'leri sonra RAM uyumsuzluk yaptı sistem reset attı AMD ekran kartı suçlu. Almış eski ekran kartının belki sürücüsünü silmeden yeni kartı takmış format mormat hak getire AMD ekran kartı suçlu. Adam almış soba gibi her yeri akrilik kapalı kasayı sistem ısındı kapandı vs. AMD ekran kartı suçlu. Adam undervolt yapmış işlemcisi stabil falan değil iki tane Cinebench testi yapmış. Sistem unstabil AMD ekran kartı suçlu. Gibi örneklerde gerçekten sorun yaşayanların %70-80 kadarını oluşturuyor.

Son düzenleme:
Ne saçmalıyorsun ne servisi ne donanımı ya 144Hz problemi donanım ile alakalı değil yazılımsal bir sorun gir Reddit'e yabancı forumlara az oku 144Hz monitör kullanan 10 kişiden 9'un da şu an bu sorun var saçma sapan konuşma kartı servise gönderecekmişim.
İki bilgisayarımda da 5700 XT'lerde aynı yazılımı kullanıyoruz ama yazılımsal sorun sadece sende var o da güzelmiş :D Bozuk kartınla iyi oyunlar o zaman sana. Benim iki kartımda da hiç bir sorun yok ne önerilen driverda ne de son gelen güncellemede de.

İki bilgisayarımda da 5700 XT'lerde aynı yazılımı kullanıyoruz ama yazılımsal sorun sadece sende var o da güzelmiş :D Bozuk kartınla iyi oyunlar o zaman sana. Benim iki kartımda da hiç bir sorun yok ne önerilen driverda ne de son gelen güncellemede de.
Kardeşim sen kıt mısın? Türkçen yok mu? Anlama kıtlığın mı var? 144Hz monitör kullananlar da sorun var diyorum hala kartın bozuk cart curt diyorsun kafanın içinde ne taşıyorsun sen merak ettim gerçekten. Şu alttaki linklere bi bak bakayım benim mi kartım bozuk yoksa genel bi sorun mu 500 IQ arkadaşım benim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim sen kıt mısın? Türkçen yok mu? Anlama kıtlığın mı var? 144Hz monitör kullananlar da sorun var diyorum hala kartın bozuk cart curt diyorsun kafanın içinde ne taşıyorsun sen merak ettim gerçekten
Ben 60hz monitör mü kullanıyorum? 5700 XT li iki sistemimde de 144Hz monitör var var DP kablosu ile bağlı ve hiç bir sorun yok aldığım günden beri. Bence sen diğer sistem bileşenlerini kontrol et :D veya kartını servise yolla. veya yaz tüketici haklarına hakkını ara bunu da ben mi söyleyeyim?

Ben 60Hz monitör mü kullanıyorum? 5700 XT'li iki sistemimde de 144Hz monitör var var DP kablosu ile bağlı ve hiçbir sorun yok aldığım günden beri. Bence sen diğer sistem bileşenlerini kontrol et :D veya kartını servise yolla.

Dostum siz iyi misiniz ya? Neden sanki babanızın firması gibi körü körüne savunuyorsunuz? Amaç nedir yani 144Hz problemi birkaç monitör modeli dışında herkesin yaşadığı genel bir sorun şu an da bütün forumlar Reddit dahil bu sorun ile çalkalanırken hala bana kartını servise gönder gibi saçma sapan 30 IQ cevaplar veriyorsun. Dostum kart kötü diyen olmadı bende kullanıyorum ama sorunları olan bir kart bunu neden kabul etmiyorsun? AMD hisse mi veriyor sana sende sorun olmadığı zaman kart sorunsuz mu oluyor nasıl bir kafanız var sizin gerçekten anlamıyorum yukarıda verdiğim linklere gir bak oku kart mı sorunlu yoksa genel bir sorun mu inanılmazsınız gerçekten.

Dostum siz iyi misiniz ya? Neden sanki babanızın firması gibi körü körüne savunuyorsunuz? Amaç nedir yani 144Hz problemi birkaç monitör modeli dışında herkesin yaşadığı genel bir sorun şu an da bütün forumlar Reddit dahil bu sorun ile çalkalanırken hala bana kartını servise gönder gibi saçma sapan 30 IQ cevaplar veriyorsun. Dostum kart kötü diyen olmadı bende kullanıyorum ama sorunları olan bir kart bunu neden kabul etmiyorsun? AMD hisse mi veriyor sana sende sorun olmadığı zaman kart sorunsuz mu oluyor nasıl bir kafanız var sizin gerçekten anlamıyorum yukarıda verdiğim linklere gir bak oku kart mı sorunlu yoksa genel bir sorun mu inanılmazsınız gerçekten.
Biz acaba farklı kartlar mı kullanıyoruz? Veya ben farklı, gizli bir sürücü mü kullanıyorum? Firmayı savunmak ile ne ilgisi var? :D Ben insanları yanlış yönlendirmene karşı çıkıyorum bende aynı karttan iki tane var ve şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım anlayabiliyor musun? Demek ki sorun ne? Senin kartında veya sisteminin diğer bileşenlerinde bir sorun, uyumsuzluk var. Şimdi bana 30 IQ cevaplar verme diyip aşağılayacağına önce kendin tekrar düşün istersen. Veya madem bu sorundan bu kadar muzdaripsin neden hala kartı iade etmiyorsun? Ben ve binlerce insan bu modeli sıfır sorun ile kullanıyor. Senin kartın veya sistemin bozuk diye bütün bir 5700 serisi çöp olmuyor. Şimdi anlayabildin mi yoksa başka bir dilde daha basit bir şekilde mi anlatayım sayın yüksek IQ'lu arkadaşım. Hakkını aramayı bilmiyorsan da kusura bakma o da senin sorunun. Hadi kolay gelsin sana

Biz acaba farklı kartlar mı kullanıyoruz? Veya ben farklı, gizli bir sürücü mü kullanıyorum? Firmayı savunmak ile ne ilgisi var? :D ben insanları yanlış yönlendirmene karşı çıkıyorum bende aynı karttan iki tane var ve şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım anlayabiliyor musun? Demek ki sorun ne? Senin kartında veya sisteminin diğer bileşenlerinde bir sorun, uyumsuzluk var. Şimdi bana 30 IQ cevaplar verme deyip aşağılayacağına önce kendin tekrar düşün istersen. Veya madem bu sorundan bu kadar muzdaripsin neden hala kartı iade etmiyorsun? Ben ve binlerce insan bu modeli sıfır sorun ile kullanıyor. Senin kartın veya sistemin bozuk diye bütün bir 5700 serisi çöp olmuyor. Şimdi anlayabildin mi yoksa başka bir dilde daha basit bir şekilde mi anlatayım sayın yüksek IQ'lu arkadaşım. Hakkını aramayı bilmiyorsan da kusura bakma o da senin sorunun. Hadi kolay gelsin sana.

Sana daha fazla cevap vermeceğim sen cok ağır bir AMD fanboyusun.

Sapphire RX5700XT Nitro modelini kullaniyorum. Sürekli driver hatasından ekranın donup kalması, arkadan seslerin gelmesi, masaüstüne atması gibi bir sürü sorunla karşılaştım. 1 buçuk aydır kart serviste, değisim olmasi için. Burada almanı önerirler ileride bir sorun yaşadığin zaman hic birini bulamazsın ortalıkta. Kesinlikle alma !
1, buçuk ay serviste kaldıktan sonra kartta değişim yaptılar, uzun kullanımdan sonra sorunları var mı yazacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı