RX 570'te yük altında 80 derece normal mi?

.

2 fanlı fanları 60 derecede 1200 de dönüyor kendi ayarlari
Hocam bence çok normal değil çok da anormal değil. Ama uzun vadede belki sıkıntı çıkarabilir. Bütçe varsa termal macun ve kasa değişikliği iyi olabilir bence. Hem kendi kasanızı 300 gibi bir fiyattan satsanız, termal macun+kasayı cebinizden 300 lira çıkacak şekilde halledersiniz.
Kasa olarak:https://www.hepsiburada.com/msi-mag...sayar-kasasi-p-HBV00000RJOMA?magaza=dunyaucuz
Termal macun olarak:ARCTIC ACTCP00002B ARCTIC ACTCP00002B Termal Macun, MX-4 (4g) Çok Renkli Standart : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Öneririm.

@Silinen üye, kasanın hava akışı da önemli bir etken burada, siz hangi kasayla kullanıyorsunuz? Arkadaşın kasasının hava akışı pek iyi değil çünkü, aradaki fark hava akışından kaynaklanıyor gibi.

@Silinen üye, kasanın hava akışı da önemli bir etken burada, siz hangi kasayla kullanıyorsunuz? Arkadaşın kasasının hava akışı pek iyi değil çünkü, aradaki fark hava akışından kaynaklanıyor gibi.

Bende de hava akışı iyi olmayan bir kasa var ROG STRIX modelini kullanıyorum. Genelde Full yükte 70'i geçmiyor.
Bende de hava akışı iyi olmayan bir kasa var ROG STRIX modelini kullanıyorum. Genelde Full yükte 70'i geçmiyor.

Fanlar da 1700 RPM civarında dolaşıyor. Otomatikte zaten.

Fan hızları ne durumda? MSI Afterburner'ın kullanıcı ayarlı hazır fan profilini deneyin bir de. Mesela benim kart kartın kendi otomatik hızında %40'larda dolaşıyor ve 75 dereceye varıyor. Ama hazır MSI ayarında oyun sırasında fan %60 hızlara ulaşıyor ve 65 derecelerde dolanıyor kart.

Fan hızları ne durumda? MSI Afterburner'ın kullanıcı ayarlı hazır fan profilini deneyin bir de. Mesela benim kart kartın kendi otomatik hızında %40'larda dolaşıyor ve 75 dereceye varıyor. Ama hazır MSI ayarında oyun sırasında fan %60 hızlara ulaşıyor ve 65 derecelerde dolanıyor kart.

Kullanıcı ayarlı hazır fan profilini nasıl açabiliyor/ aktif edebiliyorum bilginiz veya bunu gösteren video var mı?

Kullanıcı ayarlı hazır fan profilini nasıl açabiliyor/ aktif edebiliyorum bilginiz veya bunu gösteren video var mı?
Afterburner var mı? Varsa çok basit bir işlem.
gfdgdfgd.PNG

İşaretlediğim yerdeki ayar simgesine tıklamanız yeterli. Tabii bu hazır ayar. Kendinize göre ayar yaparsanız daha iyi olabilir. Ben uğraşmak istemediğim için hazır kullanıyorum.

Geri
Yukarı