RX 580 4 GB alınır mı?

35UPGRADER36

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM konusu her şekilde canımızı sıkıyor. Gerek fiyat gerek boyut.
4 GB ile Ultra ayarlar tam paket açılamaz mı?
VRAM problem yaratır mı?
Yoksa almışken 8 GB mı alalım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Testlere baktığımda maksimum 5-6 FPS fark gördüm. Tabi yeni çıkan oyunlarda iş değişebilir. Sanırım almışken 8 GB almalı. Bir kere kaçıyor sonuçta. :)

Ultra ayarlarda oynamak senin için öncelik değilse veya 8gb versiyonuyla arasındaki fiyat farkı bütçeni çok aşıyorsa alınabilir. Ancak yeni nesil oyunlarda örneğin geçen Shadow of War oynarken ultra ayarlarda 8gb dan fazla gpu belleği istediğini gördüm. Gözüm biraz korktu açıkçası.

4 GB VRAM alt sınır olmuş durumda. Yeni nesil AAA oyunların birçoğu 4 GB VRAM'i çok rahat bir biçimde aşabiliyor. Aşması durumda da takılmalara ve istikrarsız performansa yol açabiliyor. O yüzden RX 580 alacaksanız 8 GB sürümünü alın.

Ultra grafik detaylarını geçtim bazı oyunlarda (1080p de) yüksek detaylarda bile yetersiz kalıyor artık 4GB Vram.

Ben Rx 470 4GB lık kartımı oyunlarda ki bu bellekten dolayı yaşanan darboğazdan ötürü değiştirmek durumunda kalmıştım zira yeni nesil çoğu oyunda yüksek ve ultra detaylar da anlık takılmalardan oyunlar oynanmaz hale geliyordu. 8GB lık 480 modeline geçtikten sonra daha da iyi anladım ki 4GB Vram artık alt sınır noktasına gelmiş durumda.

Bu zamandan sonra 4GB lık bir 580 almak parayı çöpe atmak ile aynı anlama geliyor bana göre.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı