RX 580 8 GB alınır mı?

Arkadaşlar gereksiz uzatip tartismaniza gerek yok. Kisaca 1060 tan RX580 gecmek cok gereksiz. İllaki degistireceğim diyorsan daha yeni nesil daha güçlu bir karta gecis yapman daha mantikli. Degistirdiginize değsin çünki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu tamam hocam sizinle tartışmaya girmek boşa vakit kaybı. İnsanları yanlış bilgilendirip bir de zeytinyağı gibi üste çıkıyorsunuz. Şimdi cidden tek konumuz bu performans farkını herkesin bilip bilmemesi mi oldu?

İyi forumlar diliyorum size umarım bu forumda geçirdiğiniz süre boyunca yanlış bildiğiniz şeyleri düzeltir kendinize bir şeyler katabilirsiniz.

Bence gereksiz bir asabiyetiniz var. Arkadaş sıfırdan toplamak için mantıklı olabilir ama geçmek için elindekini satıp üstüne para koyacağı için gereksiz olacağını belirtmiş. Nesnel olan hiçbir şeyi sorgulayamaz mıyız? Benim fikrim sizin gibi sabit fikirli insanlarla tartışmak vakit kaybı aslında. Arkadaş kimseyi yanlış bilgilendirmemiş ve siz aslında zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Bu mesajı da arkadaşa haksızlık yaptığınız için yazdım, size bundan sonra cevap vermeyi düşünmüyorum eğer cevaplarsanız.

Tavsiye etmem kesinlikle hatta şu an başka karta geçme bile az daha bekle şu anki yeni seriler fason geçiş evresi yaşıyoruz. Asıl kartlar bundan sonra gelecek.

Yahu tamam hocam sizinle tartışmaya girmek boşa vakit kaybı. İnsanları yanlış bilgilendirip bir de zeytinyağı gibi üste çıkıyorsunuz. Şimdi cidden tek konumuz bu performans farkını herkesin bilip bilmemesi mi oldu?

İyi forumlar diliyorum size umarım bu forumda geçirdiğiniz süre boyunca yanlış bildiğiniz şeyleri düzeltir kendinize bir şeyler katabilirsiniz.
Şahsen delilli ve kanıtlı Benchmark testlerinin linkini bırakmama rağmen 1060'ın %2 daha performanslı oldugunu söyleyen en iyi GPU Benchmark sitesi söylüyor bunu ben degil. Kalkıp benim forumdan uyarı almama sebep olup kendinizce karşılaştırdığınız konu üzerinden benim yanlış söylediğim konusuna varıp beni raporladınız. Halbuki sorulan soruda DirectX ile alakası olmayan basit bir soru siz cevabınıza farklı soru cevabı katarak asıl yanlış yönlendirmeyi yaptınız ve gördüğüm üzere sadece bana değil bir çoğu kullanıcıya aynı tavrı takınıyorsunuz asıl yanlış olan, sizin kaynağı belli olmayan konuşmalarınız hiç olmazsa ben test sonuçları bırakarak insanların görmesini sağladım. İyi forumlar.

Kardeş şu @Uton yi dinleme ya değmez parana yazık. Sana tavsiyem 1060 iyi bir rakama satmaya çalış ve para biriktelirmeye çalış aynı zamanda. Para birikince de indirimlerden falan kart yakalamya çalış bu devirde zor.
Siz benim kaç tane mesajımı okudunuz da böyle saçma bir cevap veriyorsunuz? Okuyup anlamanızda problem var mı? Dedim ki bütçesi varsa daha yüksek bir kart alsın eğer bütçesi bu kadarsa RX580'e geçmek mantıklıdır. Para biriktirmek ve kullanılmış ekran kartını iyi bir fiyata satmak kolay sanıyorsun galiba sen? Sizin gibi insanlar vakit kaybı.
Şahsen delilli ve kanıtlı Benchmark testlerinin linkini bırakmama rağmen 1060'ın %2 daha performanslı oldugunu söyleyen en iyi GPU Benchmark sitesi söylüyor bunu ben degil. Kalkıp benim forumdan uyarı almama sebep olup kendinizce karşılaştırdığınız konu üzerinden benim yanlış söylediğim konusuna varıp beni raporladınız. Halbuki sorulan soruda DirectX ile alakası olmayan basit bir soru siz cevabınıza farklı soru cevabı katarak asıl yanlış yönlendirmeyi yaptınız ve gördüğüm üzere sadece bana değil bir çoğu kullanıcıya aynı tavrı takınıyorsunuz asıl yanlış olan, sizin kaynağı belli olmayan konuşmalarınız hiç olmazsa ben test sonuçları bırakarak insanların görmesini sağladım. İyi forumlar.
Sana milyar tane test atarım hatta üşenmeyip kendim de test yapar forumda paylaşırım. Ama gerek yok. Performansın nasıl DirectX ile alakası yok hocam siz ciddi misiniz? Forumda tüm bilindik kişileri etiketleyin bakalım ne diyecekler?
Bence gereksiz bir asabiyetiniz var. Arkadaş sıfırdan toplamak için mantıklı olabilir ama geçmek için elindekini satıp üstüne para koyacağı için gereksiz olacağını belirtmiş. Nesnel olan hiçbir şeyi sorgulayamaz mıyız? Benim fikrim sizin gibi sabit fikirli insanlarla tartışmak vakit kaybı aslında. Arkadaş kimseyi yanlış bilgilendirmemiş ve siz aslında zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Bu mesajı da arkadaşa haksızlık yaptığınız için yazdım, size bundan sonra cevap vermeyi düşünmüyorum eğer cevaplarsanız.
Gereksiz bir asabiyetim yok yetiştirilme tarzımdan dolayı sert bir insanım biraz. Nesnel bir şeyi sorgulayamazsınız olayı şu;
Evrim herkes tarafından kabul edilmiş bir şey bunu sorgulamak bu zamanda biraz saçma oluyor değil mi? Anlatmaya çalıştığım bu evrim olayını örnek olarak verdim konu çok başka yerlere çekilmesin.

Ben arkadaşa yazdım ki bütçeniz var ise daha yüksek ve daha güncel bir kart alınız fakat bütçeniz yok ise RX580'e geçmek mantıklıdır, buradaki arkadaşlar insanın hayat şartlarını bilmeden ya üstüne para koyarsın şöyle böyle yaparsın diyorlar genelde. Arkadaşımız 580'i eline para geçmişken almazsa bir daha alamayacak belki bilemezsin, ayrıca Türkiye'de her gün kur yükselirken ve ekran kartı fiyatları sürekli yükselirken zor. İnsanlar anlama ve okumada güçlük çekiyor sanırım. Neyse iyi forumlar bundan sonra sizinle başka konularda umarım buluşmayız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı