RX 580 8 GB alınır mı?

Aralarında pek bir performans farkı yok 1060 dan RX580 geçmeye değmez.
Neye göre? Kime göre?

Eğer arada fiyat farkı yoksa RX 580 almak daha mantıklıdır. Neden mi? DX12 + Vulcan + Freesync monitörlerin daha ucuz olması derim. Dediğim gibi arada aşırı bir fiyat farkı yoksa RX 580 alınmalıdır.
DX11 tarafındaki oyunlarda GTX 1060 çok az bir farkla önde. RX 580 ise DX12'de az buz fark ile değil sollayarak geçiyor. Geleceğin de DX12 olduğunu düşünürsek kısa bir mantıkla RX 580'in daha iyi bir tercih olacağını görürüz.

Neye göre? Kime göre?

Eğer arada fiyat farkı yoksa RX 580 almak daha mantıklıdır. Neden mi? DX12 + Vulcan + Freesync monitörlerin daha ucuz olması derim. Dediğim gibi arada aşırı bir fiyat farkı yoksa RX 580 alınmalıdır.
DX11 tarafındaki oyunlarda GTX 1060 çok az bir farkla önde. RX 580 ise DX12'de az buz fark ile değil sollayarak geçiyor. Geleceğin de DX12 olduğunu düşünürsek kısa bir mantıkla RX 580'in daha iyi bir tercih olacağını görürüz.
Ben kendi görüşümü söyledim. eğer baştan sistem toplasaydı mantıklı olabilirdi ben ise uğraşılmaya değmez dedim.

Madem herkes biliyor, o zaman bu konu ne için?
Yahu tamam hocam sizinle tartışmaya girmek boşa vakit kaybı. İnsanları yanlış bilgilendirip bir de zeytinyağı gibi üste çıkıyorsunuz. Şimdi cidden tek konumuz bu performans farkını herkesin bilip bilmemesi mi oldu?

İyi forumlar diliyorum size umarım bu forumda geçirdiğiniz süre boyunca yanlış bildiğiniz şeyleri düzeltir kendinize bir şeyler katabilirsiniz.

Neye göre? Kime göre?

Reis arkadaş yeni alıcam dememiş ki 1060 tan RX 580 e geçmek mantıklı olur mu diye sormuş kısaca.
Tamam dx 12 oyunlarda daha iyi biraz daha fps artısı var ama 1060 tan zaten ona yakın bir karta geçmek yanlış olur bence. Zaten ona yakınsın daha yükseğini al.

Reis arkadaş yeni alıcam dememiş ki 1060 tan RX 580 e geçmek mantıklı olur mu diye sormuş kısaca.
Tamam dx 12 oyunlarda daha iyi biraz daha fps artısı var ama 1060 tan zaten ona yakın bir karta geçmek yanlış olur bence. Zaten ona yakınsın daha yükseğini al.
Bütçe belirtmemiş. Zaten dedim ki bütçen varsa daha yüksek kart tercih et, bütçesi bu kadar varsa geçmesi daha mantıklı olacaktır. Tüm mesajlarımı okuyup öyle cevaplayın lütfen. :)

Yahu tamam hocam sizinle tartışmaya girmek boşa vakit kaybı. İnsanları yanlış bilgilendirip bir de zeytinyağı gibi üste çıkıyorsunuz. Şimdi cidden tek konumuz bu performans farkını herkesin bilip bilmemesi mi oldu?

İyi forumlar diliyorum size umarım bu forumda geçirdiğiniz süre boyunca yanlış bildiğiniz şeyleri düzeltir kendinize bir şeyler katabilirsiniz.
Hayır, yanlış anlamışsınız. bir görüş bildiriyorum ve herkes biliyor zaten diyorsunuz? benim kastım bilmeyenlerinde olduğu buradaki olay benim yorumum değil. sizin yorumunuzu eleştirmem.

GTX 1060 6 GB kullanıyorum RX 580 8 GB gecmeli miyim performans farkı var mı?
Ben RX 580 8 GB kullanıyorum. Arkadaşta GTX 1060 6 GB kullanıyor RX 580 8 GB biraz daha güzel bir kart ama artık yeni çıkan oyunlarda Ultra ayarlarda zar zor güzel performans veriyor. Örneğin Metro Exodus 1060 ta artık geride kaldı RX 580'e geçmenizi önermem. 1060'i satıp üstüne para ekleyip güçlü bir kart almanızı öneririm. Tabii bu sizin ne oynadığınıza bağlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı