Çözüldü i3 9100F ve RX 580 LOL Düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hsynrgn51

Centipat
Arkadaşlar ben i3 9100F işlemcili, AMD RX580 ekran kartlı bir sistem kurdum. Sistemin YouTube'da LOL videolarına baktım Ultra ayarlarda 130 FPS üstü aldıgını görüyorum fakat bende öyle değil. Ben bir yerde eksik yapmış olabilir miyim?

Çözüm
Ekranım 75Hz ve oyun açık iken değerleri resim olarak attım, şu an 80-100 arası FPS alıyorum.
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Sorunumu çözdüm. AMD ayarlarında gezinirken chill açma kapama tuşunu gördüm bilmiyordum. Oyunda iken bir basayım dedim, demek sorun o imiş. Açınca FPS sorunum düzeldi.
Alttaki konuya bir göz atmanızı tavsiye ederim. 60 Hz monitörde daha 60'tan daha yüksek FPS değeri almak faredeki input lag hissini azaltır ancak 60 FPS üzerindeki çerçeveleri monitörünüz es geçer. Ben 144 Hz monitörde 280-300 FPS ile oynuyorum LoL'ü. Aşırı derecede akıcı ama FPS'yi kısıtlamayarak doğru mu yapıyorum, bilmiyorum. Ben de öğrenmek isterim. 🤔

MOBA oyunlarda ekranın 60Hz ise 60FPS'den sonrası aynıdır. Kart kendini zorlamıyor bile oyun belli.

Kart ekrana göre çizmez. Çizebildiği kadarını çizer işlemci ile birlikte. Ekran gösterebildiği kadarını gösterir.

Grafikleri düşürüp yüksek FPS almaya çalışma, işlemci darboğazı oluşabilir. Grafikleri arttırmayı deneyebilirsin. Bu sırada sistrm değerlerini gözlemleyebilirsin. Ancak daha detaylı yardım için buraya o değerlerin ekran görüntüsünü atman gerekir.

Ekranım 75Hz ve oyun açık iken değerleri resim olarak attım, şu an 80-100 arası FPS alıyorum.
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Sorunumu çözdüm. AMD ayarlarında gezinirken chill açma kapama tuşunu gördüm bilmiyordum. Oyunda iken bir basayım dedim, demek sorun o imiş. Açınca FPS sorunum düzeldi.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    414,2 KB · Görüntüleme: 70
  • 2.png
    2.png
    414,7 KB · Görüntüleme: 66
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı