RX 580 4 GB vs RX 580 8 GB

Burakaaksoy

Decapat
Arkadaşlar geçen hafta kendime yeni bir sistem topladım. Bütçe sıkıntısından dolayı RX 580 4 GB Nitro+ aldım fakat su aralar keşke 8 GB alsaydım diye pişman oluyorum. Sizce çok büyük farklar yaratır mı pişman edecek kadar? Birtakım oyunlarda FPS sorunu, takılmalar yaşadım. Bir de 8GB RAM varsa 8 GB ekran kartı, 16 varsa 4 GB alabilirsin tarzı bir yorum okudum. RAM'imi 16 GB yaparsam pişmanlığım sizce dinebilir mi? Yardımcı olur musunuz 😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam almış. Ekran kartını değiştirmek yerine RAM almak daha mantıklı değil mi sence de?

İkisini de almalı. 4 GB yüzünden bazı oyunlarda ayar açarken FPS düşüşü yaşayacak. 8 GB'ın birazcık daha zamanı kaldı çok büyük sorun teşkil etmez. RAM sonradan eklenir ama ekran kartı RAM gibi yükseltilmez satması gerekiyor.

Son düzenleme:
İkisini de almalı. 4 GB yüzünden bazı oyunlarda ayar açarken FPS düşüşü yaşayacak. 8 GB'ın birazcık daha zamanı kaldı çok büyük sorun teşkil etmez. RAM sonradan eklenir ama ekran kartı RAM gibi yükseltilmez satması gerekiyor.
bütçem yetmedinden 4 gb alma mecburiyeti yaşadım aslında merak ettigim konu ilerde yüksek VRAM istiyen oyunlarda ramimi 16 gb a arttırmak bu açığı kapatırmıydi ikisine alma şansım imkansız 1 haftalık kartı satamam malesef yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim 😀 rami 16ya çıkarmayı dusunuyorum çokta sıkıntı olursa ilerde bir sonraki kartı zaten rx 580 yerine farklı bir kart takarım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı