RX 580 4 GB vs 8 GB

Ben de 970m ekran kartlı dizüstü var 6GB VRam modelli şuana kadar en çok VRam i oynadığım oyunlardan GTA 5 ultra ayarlarda yiyordu 2.8 GB VRam kullanıyor. Yani 4 GB yeni nesil de gayet yeterli kalır. Ayrıca aradaki fiyat farkı çok az ise tabiki 8 GB olanı almak gereksiz sayılmaz.

"8 GB VRAM alın" demek, ezbere konuşmakla aynı şey. 4 GB VRAM ile aralarında kayda değer bir performans farkı yok, önermiyorum. 8 GB VRAM modelini alacaksanız onu alana kadar RX 590 alırsınız zaten, 1630 TL'ye kadar düştüğü oldu birkaç gün öncesine kadar. Benim önerim, RX 580'nin 4 GB Pulse modeli. İkinci el yerine sıfır alabiliyorsanız bu modeli alın, 1250 TL civarındaydı yanılmıyorsam. İndirimlerle alınırsa bütçenize uyabilir.
Oyunlarda mapler niye yüklenmiyor ya uzun sürüyor ya laflarını duymasını istemiyoruz arkadaşın. Gigabyte Gaming RX 580 8 GB modeli 1475 TL ydi dün.Bu fiyata RX 590 alamazsınız. Arkadaş 100-200 TL daha ekleyebiliyorsa tabiki RX 590 alsın fakat ezbere konuşmak falan diyorsunuz fakat ezbere konuşan maalesef sizsiniz.

Zaten 4 ile 8 arasında FPS farkı yok. VRAM yetmeyince oyunda neler oluyor hiçbir fikri yok bu dalga geçen arkadaşların.
Onu diyorum bende zaten, başka bir şey demiyorum ki. Sonuçta herkes her sene kart değiştiremiyor, önünde 8GB olanı varken neden 4GB olanı alasın ki. Ayrıca RX570, 8GB VRAM'i tam verimli bir şekilde desteklemiyor diye biliyorum, bununla ilgili konular vardı.

Bu tamamen sistemizi ne zaman güncelliyeceğiniz ile alakalı 4 gb modeli size 3-4 sene gibi bir süre yetercektir. Her geçen gün çıkan oyunların yaldır yaldır geldiğini düşünürsek bende üstüne biraz daha koyup rx590 lara yönelmeni öneririm aksi taktirde rx580 4 gb da işinizi görecektir. 3-4 sene süresince

Ben RX 570 4 GB kullanıyorum şu ana kadar bir oyunun VRAM sınırını zorladığını görmedim. Max 3.8-3.9 oluyor. Bütçeniz hangisine yetiyorsa onu alın ikiside üzmez. :D

@oguzkaang 3-4 sene diyerek sanırım şaka yapıyorsun. 4 GB'ın geleceği sallantıda. Çoğu oyunda grafikleri en sona alınca 5-6 GB'a kadar kullanım var. 3-4 sene sonra grafikler iyice gelişeceği için 8 GB'a kadar yolu var.
Ben RX 570 4 GB kullanıyorum şu ana kadar bir oyunun VRAM sınırını zorladığını görmedim. Max 3.8-3.9 oluyor. Bütçeniz hangisine yetiyorsa onu alın ikiside üzmez. :D

Elinde 4 GB olduğu için 5-6 GB kullanım göremezsin zaten. Fazla kayıp varsa zaten FPS düşüşü olarak geri dönecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı