RX 580 8 GB için overclock ayarı önerisi

yavuzcar1

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RX 580 8 GB ekran kartına sahibim. Bu ekran kartının en iyi overclock ayarlarını atabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu konuyu incelemeni tavsiye ederim.

RX 580 8 GB ekran kartına sahibim. Bu ekran kartının en iyi overclock ayarlarını atabilecek var mı?
O karta O.C yapmanızdan ziyade Undervolt yapmanızı öneririm. Güç tüketimi yüksek bir kart U.V o karta ilaç gibi gelecektir. Bunun için rehberlerden yararlanabilirsiniz ya da kendiniz voltaj kısa kısa doğru ayarları bulabilirsiniz. Tabii tecrübe ve biraz bilgi gerekiyor bu iş için.

O karta O.C yapmanızdan ziyade undervolt yapmanızı öneririm. Güç tüketimi yüksek bir kart u. V o karta ilaç gibi gelecektir. Bunun için rehberlerden yararlanabilirsiniz ya da kendiniz voltaj kısa kısa doğru ayarları bulabilirsiniz. Tabii tecrübe ve biraz bilgi gerekiyor bu iş için.

Adam performans arttırmak istiyor sen gücü kıs şifa diyorsun.

Adam performans arttırmak istiyor sen gücü kıs şifa diyorsun.
Undervolt'un ne olduğu hakkında bilginiz var mı, daha önce U.V işlemi gerçekleştirdiniz mi? Core Clock değerine ellemeden fazla voltajı kısacak, RX 5XX serisinde stock olarak fazladan voltajlı şekilde çıktığı için bu kartlara U.V işlemi her türlü yarar sağlıyor. Bilgi sahibi olmadığınız konulara yorum yapmayın lütfen. O.C yapıp güç tüketimini, fan gürültüsünü arttırıp, 5 FPS fazladan almak için yapmaya değmez diye düşünüyorum. Tabii siz çok daha iyi biliyorsunuzdur benden bu mesajınızdan onu anladım.

Undervolt'un ne olduğu hakkında bilginiz var mı, daha önce u. V işlemi gerçekleştirdiniz mi? Core clock değerine ellemeden fazla voltajı kısacak, RX 5xx serisinde stock olarak fazladan voltajlı şekilde çıktığı için bu kartlara u. V işlemi her türlü yarar sağlıyor. Bilgi sahibi olmadığınız konulara yorum yapmayın lütfen. O.C yapıp güç tüketimini, fan gürültüsünü 5 FPS fazladan almak için yapmaya değmez diye düşünüyorum. Tabii siz çok daha iyi biliyorsunuzdur benden

Adam 5 FPS için OC yapmayacağını biliyordur herhalde. Yaparsa ciddi bir OC yapacak anket açtıysa,
Sen 5 FPS artışına göre kiyaslarsan bende bilmişlik taslarim doğal olarak
RX 580 için kalp kırmaya gerek yok.

Adam 5 FPS için OC yapmayacağını biliyordur herhalde. Yaparsa ciddi bir OC yapacak anket açtıysa,
Sen 5 FPS artışına göre kiyaslarsan bende bilmişlik taslarim doğal olarak
RX 580 için kalp kırmaya gerek yok.
O karta ciddi bir O.C yapsanız bile fazla bir kazanç elde edemezsiniz. Kart yapmanızı kısıtlar zaten. RX 5XX serisi buna yatkın değil genel olarak. Yalnızca Valorant, CS:GO gibi oyunlarda işinize yarayabilir ancak RX 580'e dediğim oyunlar çerez gibi gelir. Özetle O.C değil de düzgün bir U.V öneriyorum bu serinin kartlarına.

Yeni konular

Geri
Yukarı