RX 580 8 GB overclock

Pek imkan vermiyorum, stabiliteyi ne ile test ediyorsun? Herhangi bir Unigine benchmarkı olmasın da yeter :D

Pek imkan vermiyorum, stabiliteyi ne ile test ediyorsun? Herhangi bir Unigine Benchmark'ı olmasın da yeter :D

Öncelikle MSI Kombustor testi, sonra Heaven Benchmark sonra valley Benchmark sonra superposition Benchmark sonrada BF 1 ile NFS Payback testi.

Daha iyi bir test süreci olamazdı bence :D.

Onların yerine sadece 3DMark Time Spy veya Fire Strike Ultra kullanıp 10 dakikalık stres testi yapman yeterli. Çok zaman kaybetmiyor musun öyle?

Onların yerine sadece 3DMark Time SPY veya Fire Strike Ultra kullanıp 10 dakikalık stres testi yapman yeterli. Çok zaman kaybetmiyor musun öyle?

3DMark bile yapsam yine bu testleride yaparım, bir sürü farklı koşul ve sahnede stabilitesini merak ediyorum, mesela NFS Payback haricinde 1093MV ile diğer testlerde stabildi ama NFS Payback'da 1093MV ile crash yedim sonra 1100MV yapınca stabil oldu, bence en iyi stabilite testleri optimizasyonu rezalet oyunlar oluyor :D.

Fire Strike'ta problem çıkmazsa başka bir uygulamada %99 çıkmaz. Farklı kartlarla uzun uzun testler yaptım ve Fire Strike'tan geçip farklı bir oyunda crash veren görmedim henüz.

Fire Strike'ta problem çıkmazsa başka bir uygulamada %99 çıkmaz. Farklı kartlarla uzun uzun testler yaptım ve Fire Strike'tan geçip farklı bir oyunda crash veren görmedim henüz.

Bunu aklımda bulunduracağım :D.
@Tolga Samet hocam biraz fazla soru soruyorum ama yine bazı sorularım var :D, 3DMark indirip kartı test etmek istedim ve fire Strike testini açtım, gördüğüm manzara pek hoş olmadı kart yine çekirdek hızı kısıyordu, bende bu halinin performansını sevdiğimden düşmek istemedim ve %10 Power limit açtım, voltajı 1093MV da stabil buldum çekirdek hızını da 1435 yaptım, asıl sorum ise şu an kartı soğutabiliyorum onda sıkıntı yok, voltajda 1093MV da riskli değil, fire Strike testini güzelce geçti, artık çekirdek hızı kısmıyor fakat anlık güç tüketimi 166W kadar çıktı, Sapphire Pulse'a uzun vadede güvenebilir miyim bu durumda? Genel olarak V-Sync açık oynarım biraz daha düşer güç tüketimi ama ileride güncel oyunlarda 60 FPS bile zor alırken kart zorlanıcak o zaman ne olur bilemiyorum.
Bir de anlam veremediğim bir şekilde, 3DMark testlerini, unigine benchmarklarını, AC Odyysey ve BF 1 gibi testlerde sorun çıkarmayan ayar, NFS Payback oynarken V-Sync hem açık hem kapalı iken crash yiyor, burada oyun sorunlu diyebilir miyiz? Genel olarak bir hata çıkıyor hatada şu yazıyor:

DirectX Error
DirectX function "device->CreateBuffer(&dxDesc,&resourceData,
&Buffer->m_buffer)" failed with E_OUTOFMEMORY ("Direct3D could
Not allocate sufficient Memory to Complete the call."). GPU: ", Driver:
39124.Free Virtual Memory: 4254284520KB / 4294967168KB. Make sure you have a supported Graphics Card with at least 512 MB

Anlam veremedim.
Hocam ? @Tolga Samet

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı