RX 580 8 GB ısınıyor

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ASUS AREZ RX580 8 GB'lık versiyonuna sahibim. Fakat ekran kartım çok ısınıyor. Undervolt Olarak -43 Volt yapabiliyorum bu da 3 4 derece fark ediyor.
Fan ayarlarını zaten yaptım. Kasam Cooler Master Masterbox MB520. Witcher 3 yüksek ayarlarda 84 derece, Sea of Thieves'de yüksekde 85 derece oluyor. Ekran kartının arkasında soğutma plaketi yok bu modelde harici falan var mı soğutma yöntemleri var mıdır?

Ekran kartında kilitli mi açık mı bilmiyorum ama MSI afterburner üzerinden Power Limit seçeneğini %100'den %70'lere çek. Temp. Limit yazan yer de eşit oranda düşecek. Ekran kartın frekans düşürecek az bi FPS kaybın olacak ama hiç ısınmayacak. Kilitliyse o seçenekler farklı bir yol bilmiyorum.

Ne zaman almıştınız ekran kartını? Garantisi varsa servise yolla termal macun, termal ped değişimi yapsınlar.
Daha bu yaz Topladım Bİlgisayarı İtopyadan.
Ekran kartında kilitli mi açık mı bilmiyorum ama MSI afterburner üzerinden Power Limit seçeneğini %100'den %70'lere çek. Temp. Limit yazan yer de eşit oranda düşecek. Ekran kartın frekans düşürecek az bi FPS kaybın olacak ama hiç ısınmayacak. Kilitliyse o seçenekler farklı bir yol bilmiyorum.
Bakayım Hemen.

%70'lere indirirse ciddi FPS kaybı olur. %90 seviyeleri ideal.

1606484372772.png

Şu an böyle ne yapmam lazım bir daha açıklar mısınız lütfen?
Kartı alalı ne kadar oldu? Termal macun değiştirmek gerekiyor olabilir.
Bu yaz topladım bilgisayarı İtopyadan.

Mesela ben ekran kartımı böyle kullanıyorum gördüğün üzere 73 dereceyi geçmiyor bu şekilde. Stok ayarlarda 83'ü görüyordu.
Ekran Alıntısıdhgrwthrt.PNG

Temp Limit yazan yer var ya onu 75'e çek ve kaydedip oyuna gir bakalım olacak mı.

Yeni konular

Geri
Yukarı