RX 580 8 GB ısınıyor

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ASUS AREZ RX580 8 GB'lık versiyonuna sahibim. Fakat ekran kartım çok ısınıyor. Undervolt Olarak -43 Volt yapabiliyorum bu da 3 4 derece fark ediyor.
Fan ayarlarını zaten yaptım. Kasam Cooler Master Masterbox MB520. Witcher 3 yüksek ayarlarda 84 derece, Sea of Thieves'de yüksekde 85 derece oluyor. Ekran kartının arkasında soğutma plaketi yok bu modelde harici falan var mı soğutma yöntemleri var mıdır?

Temp Limit önceliğimiz değil şuan Power Limit kısmını -15 değerine çekip oyuna girin isterseniz.
Bir ısı değerlerini görelim.
Core voltage -43 e getireyim mi ?
Power Limit'i düşürmektense garantiye gönderin. Ekran kartınızdan tam verim alamayacaksanız hiçbir anlamı yok.
Garantilik Bir durum pek yok gibi ısınıyor sadece.Buda Tüm RX lerde var ben düşürmeye çalışıyorum sadece.

MSI Afterburner üzerinden yapmak yerine Technopat Forumda da olan bir rehber ile ekran kartının kendi yazılımı üzerinden yapmayı deneyin hocam. Direkt olarak RX 580 ile alakalı bir rehber var. Detaylı bir şekilde anlatılmış ne yapacağınız. Sıcaklıklarınıza büyük bir şekilde etki eder kartınız için en güzel ayarı deneyerek bulabilirseniz.

Core Voltage -43'de kalsın.
Power Limit'i -15'e getirin. Bir test yapın, değerlere göre yorum yapalım.
5 Dk kalık Withcer da 75 dereceye çıktı.
MSI Afterburner üzerinden yapmak yerine Technopat Forumda da olan bir rehber ile ekran kartının kendi yazılımı üzerinden yapmayı deneyin hocam. Direkt olarak RX 580 ile alakalı bir rehber var. Detaylı bir şekilde anlatılmış ne yapacağınız. Sıcaklıklarınıza büyük bir şekilde etki eder kartınız için en güzel ayarı deneyerek bulabilirseniz.
Baktım Undervolttan bahsediyor her ekran kartınının undervoltu başkadır benimki -43 oluyor ve bu 2 3 derece düşüyor o yüzden bu konuyu açtım.
Core Voltage -43'de kalsın.
Power Limit'i -15'e getirin. Bir test yapın, değerlere göre yorum yapalım.
10 dakikadır 75 76 arasında gidip geldi bence bu sıcaklıklar ideal teşekkür ederim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı