RX 580 ASUS STRIX OC vs TOP

Kubi5897

Hectopat
Daha fazla  
Rx480 Ekran kartım GPU arızasından dolayı iade edildi ve RX580 almaya karar verdim. Fakat aklımı kurcalayan noktalar var. Türkiyede yetkili servis olarak servisi bulunan tek firma olan ASUS'u tercih edeceğim öncelikle.

Şimdi önümde 3 seçenek var ;
1: Asus Strix RX580 8G ;
Saat Hızı : 1340 MHz (Gaming Mode)
Fiyat : 1300TL

2: Asus ROG Strix RX580 O8G ;
Saat Hızı : 1360 MHz (Gaming Mode)
Fiyat : 1455TL

3: Asus ROG Strix RX580 T8G ;
Saat Hızı : 1411 MHz (Gaming Mode)
Fiyat: 1701TL

Şimdi size sorum aradaki saat hızları aradaki fiyata değer mi ? Saat hızı FPS'de ne gibi değişiklere neden olur ?
(Lütfen "en ucuzunu al"cılar yorum yapmasın. Gerekçeli bir açıklama yapabilecek birileri vardır illa ki.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Rx480 Ekran kartım GPU arızasından dolayı iade edildi ve RX580 almaya karar verdim. Fakat aklımı kurcalayan noktalar var. Türkiyede yetkili servis olarak servisi bulunan tek firma olan ASUS'u tercih edeceğim öncelikle.

Şimdi önümde 3 seçenek var ;
1: Asus Strix RX580 8G ;
Saat Hızı : 1340 MHz (Gaming Mode)
Fiyat : 1300TL

2: Asus ROG Strix RX580 O8G ;
Saat Hızı : 1360 MHz (Gaming Mode)
Fiyat : 1455TL

3: Asus ROG Strix RX580 T8G ;
Saat Hızı : 1411 MHz (Gaming Mode)
Fiyat: 1701TL

Şimdi size sorum aradaki saat hızları aradaki fiyata değer mi ? Saat hızı FPS'de ne gibi değişiklere neden olur ?
(Lütfen "en ucuzunu al"cılar yorum yapmasın. Gerekçeli bir açıklama yapabilecek birileri vardır illa ki.)
Kesinlikle ucuz olanı al. Bu değerlere O.C. yaparak da ulaşabilirsiniz.

O.C'dan kaynaklı bir GPU arızasına maruz kalırsan garanti dışı kalıyor diye biliyorum. Asus tercih etmen güzel aradaki fiyat farkı göstereceği farka değmez ama. En ucuz versiyonu al küçük miktar da O.C yaparsan daddından yinmez :)

O.C'dan kaynaklı bir GPU arızasına maruz kalırsan garanti dışı kalıyor diye biliyorum. Asus tercih etmen güzel aradaki fiyat farkı göstereceği farka değmez ama. En ucuz versiyonu al küçük miktar da O.C yaparsan daddından yinmez :)
En ucuzu değilde O8G olanı alasım var. Top edition çok pahalı geliyor Rx 580 için. 2200-2300 fiyat civarına OC edition bulabiliyorum.

Bence bu detaylara takılmayın. Ucuzunu alıp keyfinize bakın. Mesela GTX 1060 marka seçimi konularında bile en ucuzuna bakın diyoruz. Çünkü öyle fiyata değecek fark yok arada.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı