Çözüldü RX 580 Binance pool istatistik düzensizliği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hzrfn1071

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat,
Dün sabah kripto para kazım işemlerine merak sarıp Phoenix miner ve Sapphire RX 580 8 GB ekran kartım ile kazım işlemlerine başladım.
Ethereum Speed: 28 MH/s Phoenix miner üzerinde görünmesine rağmen, ve ortalama 2$ bir günlük kazanç almam gerekirken 1.30$ civarında ödeme alıyorum. Tecrübeli arkadaşlar tecübelerini aktarırsa çok memnun olurum iyi forumlar. 😅
Ekleme: Windows üzerinden kazım yapıyorum.

177696965_10221605360856799_7762451756241346455_n.jpg

Çözüm
Binance Pool böyle maalesef. Kazım gücü düşük olduğundan doğru düzgün share bulunamıyor, 1 saatte elde edilen share miktarına göre şekilleniyor orası. Günlük ödeme sizin için cidden çok da önemli değil ise Ethermine'a geçmenizi öneririm. Ayrıca, şu aralar GWei çok düşük olduğundan dolayı kazançlar yarı yarıya düştü, birkaç gün önce günlük 4 dolar kazandıran kartım şu an 2.1 dolar kazandırıyor. Kazancınızın stabil olmasını bekleyemezsiniz.
Binance Pool böyle maalesef. Kazım gücü düşük olduğundan doğru düzgün share bulunamıyor, 1 saatte elde edilen share miktarına göre şekilleniyor orası. Günlük ödeme sizin için cidden çok da önemli değil ise Ethermine'a geçmenizi öneririm. Ayrıca, şu aralar GWei çok düşük olduğundan dolayı kazançlar yarı yarıya düştü, birkaç gün önce günlük 4 dolar kazandıran kartım şu an 2.1 dolar kazandırıyor. Kazancınızın stabil olmasını bekleyemezsiniz.
hocam yazdığınız gibi değil olay 1 saate elde edilen share miktarına göre değil binance pps ödeme yapar ister share bul ister bulma ethermine gibi değil 24 saatlik mh hızına göre anasayfada belirttiği mh başına ödeme yapar her gece 3 te ayrıca ethermine havuzunuda kullanıyorum binancedan her zaman daha iyi ödeme aldım aşağıda havuzların çalışma mantığını anlatan tablo bırakıyorum okumanızı tavsiye ederim iyi günler.

eth.PNG

bin.PNG

Merhabalar Technopat,
Dün sabah kripto para kazım işemlerine merak sarıp Phoenix miner ve Sapphire RX 580 8 GB ekran kartım ile kazım işlemlerine başladım.
Ethereum Speed: 28 MH/s Phoenix miner üzerinde görünmesine rağmen, ve ortalama 2$ bir günlük kazanç almam gerekirken 1.30$ civarında ödeme alıyorum. Tecrübeli arkadaşlar tecübelerini aktarırsa çok memnun olurum iyi forumlar. 😅
Ekleme: Windows üzerinden kazım yapıyorum.

Eki Görüntüle 991600
Hocam şu an sana güncel tablo paylaşıyrum ethermine aktif rigim aşağıdaki gibi

eth.PNG

93 mh a 0.00286 eth ödüyor günlük

bnnn.PNG

buda binance günlük anasayfada 24 saate bir yenilediği ödeme tablosu 1 mh a ödediğini 93 le çarpınca

bbbnnn.PNG

24 saat sonunda 93 mha 0,00311 ödeyecek yani ethermine yukarda aynı sisteme 0.00286 ödüyor durum ortada 0,0025 eth daha fazla yok share buldu bulmadı derdin de yok aç bak 🥳 keyfine

Son düzenleme:
hocam yazdığınız gibi değil olay 1 saate elde edilen share miktarına göre değil binance pps ödeme yapar ister share bul ister bulma ethermine gibi değil 24 saatlik mh hızına göre anasayfada belirttiği mh başına ödeme yapar her gece 3 te ayrıca ethermine havuzunuda kullanıyorum binancedan her zaman daha iyi ödeme aldım aşağıda havuzların çalışma mantığını anlatan tablo bırakıyorum okumanızı tavsiye ederim iyi günler.

Eki Görüntüle 991672

Eki Görüntüle 991673
peki mining programında gözüken pool mh değeri bulunan blokla doğru orantılı değilmi? buna görede sitedeki istatistik kısmında gözüken hızlarda artıp azalıyor benim bildiğim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-25_140522.png
    resim_2021-04-25_140522.png
    8 KB · Görüntüleme: 87
peki mining programında gözüken pool mh değeri bulunan blokla doğru orantılı değilmi? buna görede sitedeki istatistik kısmında gözüken hızlarda artıp azalıyor benim bildiğim.
ödeme pool mh değerine göre yapılmıyorki pool speed bloğa göre değişir o havuz mantığı ama sen gpu speed 24/s göre ödeme alırsın 24/s ister 50 ister 500 ister 5000 bul onu bağlamaz büyük rigler için belki ethermine ödülden avantajlı olabilir ama home userlar için binance her zaman daha avantajlı

ayrıca yukarıda paylaştım 10 dk güncel ethermine çalışan rigim durum ortada binance daha avantajlı

ödeme pool mh değerine göre yapılmıyorki pool speed bloğa göre değişir o havuz mantığı ama sen gpu speed 24/s göre ödeme alırsın 24/s ister 50 ister 500 ister 5000 bul onu bağlamaz
İşte, havuzun toplam kazım gücü daha düşük olduğundan zor bulunuyor zaten. Havuz ne kadar bulabilirse ona göre ödeme alınıyor. 15 dakika içerisinde share bile bulunmadığında Binance üzerinde kazım gücüm 0MH/s oluyordu. Binance Pool anlık olarak 6.31 TH/s kazım gücüne sahipken 108.5 TH/s kazım gücüne sahip, bu sayede havuz olarak daha fazla share bulunuyor. Binance'in kazım gücü dengesiz, ayrıca anlık ne kadar kazanacağını doğru bir şekilde göremiyorsun. Her türlü, sizin de dediğiniz gibi Ethermine daha iyi.

İşte, havuzun toplam kazım gücü daha düşük olduğundan zor bulunuyor zaten. Havuz ne kadar bulabilirse ona göre ödeme alınıyor. 15 dakika içerisinde share bile bulunmadığında Binance üzerinde kazım gücüm 0MH/s oluyordu. Binance Pool anlık olarak 6.31 TH/s kazım gücüne sahipken 108.5 TH/s kazım gücüne sahip, bu sayede havuz olarak daha fazla share bulunuyor.
hocam istediği kadar sıfır olsun benim günde 20 defa miner düşüyor restart ediyor ama ben gün sonu 93 mh dan alıyorum paramı

hocam istediği kadar sıfır olsun benim günde 20 defa miner düşüyor restart ediyor ama ben gün sonu 93 mh dan alıyorum paramı
Ethermine üzerinden 93 MH/s alıyor olmanız Binance üzerinden de öyle olduğu anlamına gelmiyor ki?
Benim kazım gücüm sabit, 31-32MH/s alıyorum. Ama gördüğünüz üzere Binance üzerinden 1 kere bile 31-32MH/s parası alamadım.
Binance.png
Ethermine.png

Ethermine üzerinden 93 MH/s alıyor olmanız Binance üzerinden de öyle olduğu anlamına gelmiyor ki?
Benim kazım gücüm sabit, 31-32MH/s alıyorum. Ama gördüğünüz üzere Binance üzerinden 1 kere bile 31-32MH/s parası alamadım. Eki Görüntüle 991701Eki Görüntüle 991702
İlginç sen aç kapa falan mı yaptın hız zaten binance 24 saatte anca oturuyor bazen 27-28 e de sarkabiliyor şuan rigim ethermine da ödemeyi bekliyorum alınca binance geçeceğim şu an size yazdıgım pc den binanceda yapıyorum ayrıca günlük kullanıp dizi izliyorum ilk gün 17 mh kusur aldı ortalama sonraki günler neysee o

bnn.PNG

17.4 ilk 24 saat hız da aşağıdaki şekilde

bnnnnnn.PNG

bu arada restart yaptım pcyi miner yeni başlattım 1 saatte buldugu share bu arada

ccc.PNG

Benim kazım gücüm sabit, 31-32MH/s alıyorum. Ama gördüğünüz üzere Binance üzerinden 1 kere bile 31-32MH/s parası alamadım. Eki Görüntüle 991701Eki Görüntüle 991702
ayrıca bendeki durumda bu napcaz 84 mh veriyor :p

aaaaaaaaaaaaa.PNG

İlginç sen aç kapa falan mı yaptın hız zaten binance 24 saatte anca oturuyor bazen 27-28 e de sarkabiliyor şuan rigim ethermine da ödemeyi bekliyorum alınca binance geçeceğim şu an size yazdıgım pc den binanceda yapıyorum ayrıca günlük kullanıp dizi izliyorum ilk gün 17 mh kusur aldı ortalama sonraki günler neysee o
24 saat aralıksız yapıyorum hocam. Aynısı tanıdığım birkaç farklı kişide de var. Ethermine üzerinden ne zaman baksam ortalama hızım 30 ve üstünde, ama ne yaparsam yapayım Binance üzerinden 28 üzerine çıkamadım.

iiiiiiiiiiiiiiiii.PNG

saat tarihe göre aldım gayet adil sana lolo yapmış.:p

hatta fazla bile 22.5 - 23 arası mh 23 kusur demiş

işçi 2 bakma sen o 1 hafta önce şu an 93 mh lık rigim ethermine da

işçi ofline ama silmeyince 2 yazıyor.işte.biliyorsun

bu arada şimdi dikkat ettim femtopat olmuşuşm :)

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 991719

saat tarihe göre aldım gayet adil sana lolo yapmış.:p

hatta fazla bile 22.5 - 23 arası mh 23 kusur demiş

işçi 2 bakma sen o 1 hafta önce şu an 93 mh lık rigim ethermine da

işçi ofline ama silmeyince 2 yazıyor.işte.biliyorsun

bu arada şimdi dikkat ettim femtopat olmuşuşm :)
Hocam değerli bilgileerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
stratum+tcp:// komutundan sonra eu1.ethermine.org ve port adresini yazıp kazıma başlayacağım doğru mudur ? peki atıyorum 0.05 sınır var çekim için, bu çekimi payouts dediğimde mi cüzdan linki vererek hesabıma aktarıyorum ? Başka yapmam gereken ne var. Share konusunda haklısınız bazen saatlerce 4 -5 arası share paylaşımı oluyor bazen 28 mh gösteriyor ama share 0/0/0 uzun saatler boyunca.

Geri
Yukarı