RX580 Düşük FPS Sorunu

Ommer26

Decapat
Arkadaşlar öncelikle selamlar, RX580 aldım bugün. Kurdum driverleri felan ama PUBG'de inanılmaz düşük FPS alıyorum 1080p'de; 30 hatta 20'leri görüyorum. Nedir sizce sıkıntısı? i5 4440 işlemci var darboğaz yapıyor ana bu kadarda olmaz Youtube'de 2. nesille 80-90 FPS'leri alan var. RX570 alayım mı bunu iade edip? Bu arada hiç termal macun değişikliği yapmadım, soran olursa sistemim şu şekil:
  • i5 4440
  • 500W PSU
  • B85M G Anakart uyumlu
  • 8GB RAM (DDR3)
Sürüm 19.1.2 Lütfen yardım edin :(

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile değerleri paylaş.

PSU modelinide paylaş. Bilmiyorsan fotoğrafını çekip at.

Bu rehberden HWINFO' yu kullanarak ekran kartı ve işlemcinin voltaj değerlerinide paylaş.

Platformu DDR4'e geçirmenin hiç bir mantığı yok. Yükseltme yapılıcaksa i7 4xxx almak en mantıklısı olur.
MSI AFTERBURNERDE bugün bir sıkıntı yaşadım değerler hep aynı böle ısı fln değişmiyor öyle gösteriyor bende amd nin kendi programından baktım ısı değerlerine kullanılma oranlarına fotoraflarını çektim ama fotorafta gözükmüyordu ben sana şöyle ortalama değerleri yazayım

ekran kartı kullanımı %90 100 oluyor ama bazen bi anda %20 50 kadar düşüyor geri çıkıyor
işlemci %90 100 kullanılıyo
ram 7.5 gb kullanılıyor
ısı değeri 70 dereceyi daha geçmedi
100 W kadar ekran kartı kullanıyor 110
vram 3 4gb kullanılıyor bazen düşüyor
fan hızında bir sıkıntı yok
söylediklerimi yaptın mı işe yaramadı mı?
onları daha yapmadım 1 hafta içerisnde yaparım
MSI Afterburner ile değerleri paylaş.

PSU modelinide paylaş. Bilmiyorsan fotoğrafını çekip at.

Bu rehberden HWINFO' yu kullanarak ekran kartı ve işlemcinin voltaj değerlerinide paylaş.

Platformu DDR4'e geçirmenin hiç bir mantığı yok. Yükseltme yapılıcaksa i7 4xxx almak en mantıklısı olur.
MSI AFTERBURNERDE bugün bir sıkıntı yaşadım değerler hep aynı böle ısı fln değişmiyor öyle gösteriyor bende amd nin kendi programından baktım ısı değerlerine kullanılma oranlarına fotoraflarını çektim ama fotorafta gözükmüyordu ben sana şöyle ortalama değerleri yazayım

ekran kartı kullanımı %90 100 oluyor ama bazen bi anda %20 50 kadar düşüyor geri çıkıyor
işlemci %90 100 kullanılıyo
ram 7.5 gb kullanılıyor
ısı değeri 70 dereceyi daha geçmedi
100 W kadar ekran kartı kullanıyor 110
vram 3 4gb kullanılıyor bazen düşüyor
fan hızında bir sıkıntı yok

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı