RX 580 GPU Kullanımının Aniden Düşmesi

Nikolatilla_

Decapat
Sistemim:
  • Ekran Kartı: RX580 Sapphire Nitro Special Edition
  • İşlemci: Ryzen 5 2500X
  • RAM: 8 GB 3000MHz RAM
  • Anakart: Gigabyte AB350M D3V
  • Güç kaynağı: 500W
Arkadaşlar "
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
" şu videoda gördügünüz üzere işlemci veya ekran kartında ısınma seviyesi yüksek olmamasına rağmen ekran kartı kullanımı aniden düşüyor. İşlemci de zorlanmıyor, ne yapacağımı bilmiyorum, lütfen aydınlatın beni. (Videoda çok belli olmamış ama normalde sık sık FPS drop giriyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sanırım Normal HDD kullanıyorsun? Oyunun genelde ilk başlarındaki droplar HDD kaynaklı oluyor.Powerını da tam yazabilir misin?
Bundan bende
@fornax74 Evet fornax arkadaş haklı. Nadir de olsa PSU'dan kaynaklanabiliyor. PSU marka ve modelinizi belirtin demiştim daha önceden.
şüphelendim ama psu um yanlış hatırlamıyorsam High Power 500w 80+ bronze Kırmızı fanlı aktıf PFC güç kaynağı (hpe-500br-a125)
@fornax74 Evet fornax arkadaş haklı. Nadir de olsa PSU'dan kaynaklanabiliyor. PSU marka ve modelinizi belirtin demiştim daha önceden.
Ama emin olmak için güç kaynagımın ne oldugunu nasıl ögrenebilirim?
Bİr şey farkettim.BasemarkGPU adlı ekran kartı testinde ekran kartı değerlerim diğerleriyle neredeyse aynı
373929
Post Your BaseMark GPU Scores! .Galiba sorun psuyla alakalı.Çünkü benchmark yaparken farklı bir fan sesi geliyordu büyük ihtimal psu kendini zorladıgı için.(Aynı ses fortnite açılırkende geliyor).Acaba yeni bir psu alsam sorun düzelirmi yoksa sorun dediklerimle alakasızımı?

Son düzenleme:
sistemim:
  • Ekran kartı: RX580 Sapphire Nitro Special Edition.
  • Işlemci: Ryzen 5 2500X.
  • RAM: 8 GB 3000MHz RAM.
  • Anakart: Gigabyte AB350M D3V.
  • Güç kaynağı: 500W.
Arkadaşlar "
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
" şu videoda gördügünüz üzere işlemci veya ekran kartında ısınma seviyesi yüksek olmamasına rağmen ekran kartı kullanımı aniden düşüyor. İşlemci de zorlanmıyor, ne yapacağımı bilmiyorum, lütfen aydınlatın beni. (Videoda çok belli olmamış ama normalde sık sık FPS düşmesi giriyor.)

Sorunu nasıl çözdünüz.
Sanırım normal HDD kullanıyorsun? Oyunun genelde ilk başlarındaki droplar HDD kaynaklı oluyor. Power'ını da tam yazabilir misin?

650W PSU.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı