RX 580 İçin 500-800 TL Monitör Tavsiyesi

144hz için 144 fps nin üstünü görmeniz zaten gerekmez.
Daha üstünü görüyorsanız zaten 144 değil 240hz bakmak gerekir. Demek istediğim alınan fps 90-120 civarında ise bile akıcılık oldukça keyifli oluyor. Şahsen 60, 75 ve 144hz monitor kullanmış biri olarak söylüyorum.

Bu arada monitor alma zamanı tam 1 ay önce idi maalesef. Viewsonic VX2458 999tl ye satıldı.
144hz 1ms kavisli va Panel monitor.
Samsung monitör için ne düşünüyorsunuz? 72Hz'ye kadar çıkabiliyor. Gerçek 8 bit.

Son düzenleme:
Ürününün şu an kurulumunu yaptım ve gerçekten bayıldım monitöre. Gerek gerçek 8 bit olsun gerek VA panel muhteşem. Ölü piksel çıkmadı ve kavis hiç rahatsız etmedi beni. :)

Ben de yarın gidip bakıp uygun fiyata düşerse almayı düşünüyorum açıkçası. Ya AOC 22V2Q ya da Samsung. 640TL'ye düştüğünde mi almıştınız?

Evet 640 TL'ye almıştım. @Jira'nın da dediği gibi ürünü 72 Hz'de çalıştırabiliyorum şu an. :)

123.jpg
456.jpg

Hayırlı olsun dostum :)

Çok teşekkürler, daha güzelleri sizin olur inşallah. :)

Bu arada daha önce 19.5 inç 10 yıllık bir monitör kullanıyordum. Daha 30 dakika olmasına rağmen monitörü alalı resmen daha önce gözlerimin kanamadığına şaşırır oldum. :)

Samsung monitör için ne düşünüyorsunuz? 72Hz'ye kadar çıkabiliyor. Gerçek 8 bit.

72hz ile 75 arasında takılmamak lazım sorun olmaz diye düşünüyorum. Va Panelin en büyük artısı yüksek kontrast oranı. Bence bu monitör bu fiyata gerçekten iyi. Keza yukarıda monitörü satın alan arkadaşın yorumları zaten ortada.

Oyun Oynayacaksanız 75Hz monitör Ve TN Panel Önerebilirim.
-AOC G2590VXQ :İncehesap.com sitesine yönlendiriliyorsunuz

Eğer Çok Oyun Oynayacak Ve Dizi İzleyecekseniz IPS Önerebilirim.
-Samsung VA Panel Curved 60Hz 4MS monitör: İncehesap.com sitesine yönlendiriliyorsunuz

-AOC Porsche Design IPS 24'' 60Hz 5MS Monitor :AOC PDS241 24

Eğer Profesyonel Oyuncu Değilseniz -ki olmadığınızı düşünüyorum- çok fazla MS dert etmeye gerek yoktur bence

IPS Renk Bakımından En Zengin Ekran Paneli Olması Yanı sıra VA paneller ise IPS altenatifidir. Umarım Yardımcı Olabilmişimdir :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı