RX 580 Kırmızı ekran hatası

Captan_

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sorunum herhangi bi oyunda sistem bir süre sonra atıyor resetlemek zorunda kalıyorum (kırmızı, gri, yeşil ve siyah ekran yedim). 4-5 defa ekran kartı sürücülerini kaldırıp yükledim SFC/ SCANNOW vs. yapmayı denedim yine olmadı.
Sistem:
Asus Rog rx 580 8GB
İ5-4590
16GB RAM
h581m-s2pv
AIDA RAPORU ve Minidump: SİSTEM - Google Drive
Yardımcı olursanız sevinirim.

Psu: ZALMAN ZM600-LE

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar sorunum herhangi bir oyunda sistem bir süre sonra atıyor resetlemek zorunda kalıyorum (kırmızı, gri, yeşil ve siyah ekran yedim). 4-5 defa ekran kartı sürücülerini kaldırıp yükledim sfc/ scannow vs. yapmayı denedim yine olmadı.
Sistem:
ASUS ROG RX 580 8 GB.
i5-4590
16 GB RAM.
H581M-S2pv
AIDA raporu ve minidump: SİSTEM - Google Drive
Yardımcı olursanız sevinirim.

PSU: Zalman ZM600-LE

Hocam ben kartı 2. el aldım kendiminkini şürekli dediğiniz sorunların aynısını yaşadım renk sorunları. Oyundan atma sorunları. İlk başta problemin anakart olduğunu düşünmüştüm çünkü Gigabyte anakarttı Secure Boot açınca sorunlar daha belli oluyordu performans BIOS'ta Secure Boot açınca PC açılmıyordu bile sonra fark ettim GPU-Z programından kutudaki değerleri karşıalştırdım. Sorun aslında yanlış yüklenen BIOS yazılımdaymış doğrusunu yükledim(bu arada kodlar aynı olsa bile MHz fark ettiriyor kutudaki değerlere göre yükleyin) şu anda ne o renk sorunları ne de açılmama veya mavi ekran hataları alıyor watman hatası bile almıyorum artık. 2. aldıysanız bir kontrol edin derim.

Keşke kartı fırınlatmasaydınız.

GPU - Z ekran görüntüsü ve ayrıca ekran kartı tam model numarası?

Sapphire Nitro RX 580 8 GB

tam modeli belirtin. Ayrıca, ekran kartınızda tüm çıkış portlarını yazın. ( 2 HDMI, 2 DisplayPort gibi )

Keşke kartı fırınlatmasaydınız.

GPU - Z ekran görüntüsü ve ayrıca ekran kartı tam model numarası?

Sapphire Nitro RX 580 8 GB

tam modeli belirtin. Ayrıca, ekran kartınızda tüm çıkış portlarını yazın. ( 2 HDMI, 2 DisplayPort gibi )
1682694530320.png

ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING (4 HDMI, 1 DVI)

4 HDMI model yok. 2 HDMI 2 DisplayPort ve 1 DVI çıkışı var. Dikkatli bakmıyorsun.

Büyük ihtimalle orijinal BIOS kullanıyorsun ama sendeki 1360 MHz / 2000 MHz

Bir de şu varyant var;

1411 MHz / 2000 MHz

Daha bilgili bilen birisi yazsın. 1411 MHz olan %5 overlocklu versiyon. İstersen anlıyorsan bu işler deneyebilirsin. Ama bilmiyorsan bulaşma, anlıyorsan bir deneyebilirsin ama senin sorununun kişisel fikrim chipset bozulması olmalı.

4 HDMI model yok. 2 HDMI 2 DisplayPort ve 1 DVI çıkışı var. Dikkatli bakmıyorsun.

Büyük ihtimalle orijinal BIOS kullanıyorsun ama sendeki 1360 MHz / 2000 MHz

Bir de şu varyant var;

1411 MHz / 2000 MHz

Daha bilgili bilen birisi yazsın. 1411 MHz olan %5 overlocklu versiyon. İstersen anlıyorsan bu işler deneyebilirsin. Ama bilmiyorsan bulaşma, anlıyorsan bir deneyebilirsin ama senin sorununun kişisel fikrim chipset bozulması olmalı.
İlk attığın bios sürümü kurulu.

Yukarıda paylaşılan ilk BIOS, sizin kartınızın orijinal BIOS'u, ikinci versiyonu performans BIOS olarak kurulabiliyor, ama rankli ekran hataları ile bunun alakası yok.

Kırmızı, yeşil ekran hataları görüntü kablosundan olabilir, özellikle dönüştürücülerde oluyor.

Oyundan atma sorunuda RAM'lerle alakalı olabilir, onun içinde Memtest yapın.

Yukarıda paylaşılan ilk BIOS, sizin kartınızın orijinal BIOS'u, ikinci versiyonu performans BIOS olarak kurulabiliyor, ama rankli ekran hataları ile bunun alakası yok.

Kırmızı, yeşil ekran hataları görüntü kablosundan olabilir, özellikle dönüştürücülerde oluyor.

Oyundan atma sorunuda RAM'lerle alakalı olabilir, onun içinde Memtest yapın.
Memtest yapmıştım. Testte sıkıntı çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı