RX 580 Neden Ucuz

Aslında dedikleriniz doğru ama sonuçta arada fiyat farkı var, bu da düşük bütçede sistem toplayan kullanıcılar için sorun olabiliyor. Tabi parası varsa yeni nesil daha mantıklı olur.

Arkadaşın yaptığı genelleme istisnalar hariç doğru, halen orta segment PC bileşenleri el yakıyor.

Markadan dolayı diye düşünüyorum. Soğutma performansı olarak ASUS Dual daha öndedir.
Melese şu ki GTX 1650 Super'in mimarisi çok daha yeni olduğu için RX 580'e göre daha iyi soğutmaya sahip olması gerekmiyor. Çünkü zaten serin çalışıyor.🙂

Bu arada Asus Dual RX580 4GB burada 1554₺.
Saphire Pulse RX 580 8GB 1746₺
Asus ROG Strix RX 580 8GB 2250₺

Ayrıca Galax'ın EX serisini hafife almayın derim. Aynı kartta Asus'un dual serisinden daha iyi soğutur.

Çift fanlı modeller arasında Sapphire'nin ASUS'a göre pahalı olması soğutmasının daha iyi ve fanlarında sök-tak özelliği olmasından ileri geliyor.

Armor'da kötü değil. Forumda bir arkadaşla Armor modeli alev topu kavgası yaptık, bizzat kendisi kullanıyormuş. Bana 2 3 saat sonu ekran kartının sıcaklıklarını attıktan sonra şaşırdım gerçekten. Kasa iyi olduktan sonra ısınmıyor.

Nitro gibi rakiplerine karşı iyi bir soğutmaya sahip değil. Nitro ile ısınma sorunu yaşayan ben görmedim ama bu iki model ile yaşayan birçok kişi var.

Melese şu ki GTX 1650 Super'in mimarisi çok daha yeni olduğu için RX 580'e göre daha iyi soğutmaya sahip olması gerekmiyor. Çünkü zaten serin çalışıyor.🙂

Bu arada ASUS Dual RX580 4 GB burada 1554₺.
Saphire Pulse RX 580 8GB 1746₺
Asus ROG Strix RX 580 8GB 2250₺

Ayrıca Galax'ın ex serisini hafife almayın derim. Aynı kartta ASUS'un Dual serisinden daha iyi soğutur.

Kısmen dediklerinize katılıyorum bir ASRock 580 kullanıcısı olarak. Kart 72 dereceyi geçmiyor tabii bunda kasam ve koyduğum yer büyük etken aksi takdirde 80 dereceleri görebilen bir kart. Lakin günümüzde 4 yıl kullanılabilecek kart yok bence çok üst düzey kartları saymazsak. RTX 2060 Super'in bile şu anda bazı oyunlarda 1080P'de güçlük çektiğini gözlemledim kendi kullanımımda. 1080P Ultra ayarlar için konuşuyorum tabii ki. Bence artık bu tip seviyedeki kartlar oyunların gelişmesiyle üst düzey ayarlar için maksimum taş çatlasın 3 yıl fakat tabiki şuan ekran kartı alacak arkadaş varsa 580 yerine 1650 super 1660ti alması çok daha mantıklıdır.

Geri
Yukarı