RX 580 Neden Ucuz

RX 570 kullandığım için söylemiyorum bir arkadaşımda MSİ 'ın 8gb rx 580 modeli ben de ise 8gb rx 570 var. Gerçekten aradaki neredeyse 800tl lik farkı hak etmiyor bence.Maksimum 10-20 fps için 800 tl değmez.Ayrıca o fiyat bandında gtx veya 5000 serisi kart alınabilir.

Dual soğutması kötü mü :D Güldürdünüz.
Basit bir soru:
Dual'in soğutması iyi olsa neden ROG Strix modeli olsun? Aynı seviyede hız aşırtmayı Dual'e yapıp piyasaya sürerdi Asus.

Misal bende MSI Gaming X RX570 4GB var. Kart Far Cry5 ultra ayarlarda 1 saatlik kullanımda 60 dereceyi geçmiyor. Fanları dahi oyun oynarken ya dönmüyor ya da otomatikte %30'da dönüyor. UV veya herhangi bir downclock yok. Tüm ayarlar stok halde.
(Gaming X, Asus'ta ROG Strix serisine denk MSI'ın tepe modelidir.)

Kısmen dediklerinize katılıyorum bir ASRock 580 kullanıcısı olarak. Kart 72 dereceyi geçmiyor tabii bunda kasam ve koyduğum yer büyük etken aksi takdirde 80 dereceleri görebilen bir kart. Lakin günümüzde 4 yıl kullanılabilecek kart yok bence çok üst düzey kartları saymazsak. RTX 2060 Super'in bile şu anda bazı oyunlarda 1080P'de güçlük çektiğini gözlemledim kendi kullanımımda. 1080P Ultra ayarlar için konuşuyorum tabii ki. Bence artık bu tip seviyedeki kartlar oyunların gelişmesiyle üst düzey ayarlar için maksimum taş çatlasın 3 yıl fakat tabiki şuan ekran kartı alacak arkadaş varsa 580 yerine 1650 super 1660ti alması çok daha mantıklıdır.
2. El RX 570'imle bile neredeyse bütün oyunları high ultra ayarlarda 60fps üstü oynuyorum. Kart çıkalı 3.5 yıl oldu. Kardeşimde RX590 var onda bana göre 20fps daha fazla alıyor. İkimizdeki işlemci de aynı.

İlk mesajımda da yazdığım gibi sıfır RX500 serisi alınmaz. Onun yerine RX5000 ya da GTX 1600 serisi alınır.

Basit bir soru:
Dual'in soğutması iyi olsa neden ROG Strix modeli olsun? Aynı seviyede hız aşırtmayı Dual'e yapıp piyasaya sürerdi Asus.

Misal bende MSI Gaming X RX570 4GB var. Kart Far Cry5 ultra ayarlarda 1 saatlik kullanımda 60 dereceyi geçmiyor. Fanları dahi oyun oynarken ya dönmüyor ya da otomatikte %30'da dönüyor. UV veya herhangi bir downclock yok. Tüm ayarlar stok halde.

2. El RX 570'imle bile neredeyse bütün oyunları high ultra ayarlarda 60fps üstü oynuyorum. Kart çıkalı 3.5 yıl oldu. Kardeşimde RX590 var onda bana göre 20fps daha fazla alıyor. İkimizdeki işlemci de aynı.

İlk mesajımda da yazdığım gibi sıfır RX500 serisi alınmaz. Onun yerine RX5000 ya da GTX 1600 serisi alınır.
Hocam söyledikleriniz doğru ama ben size anlatamadım galiba, arada fiyat farkı var. Düşük bütçe toplayan adamın bütçesi zaten kısıtlı. 300lira daha vermek istemeyebilir.

Basit bir soru:

Doğru bir fikir Strix neredeyse tüm kartlarda Dual'den kat kat iyi soğutmaya sahip.
Hocam söyledikleriniz doğru ama ben size anlatamadım galiba, arada fiyat farkı var. Düşük bütçe toplayan adamın bütçesi zaten kısıtlı. 300lira daha vermek istemeyebilir.
Fiyat performans olarak bakıyorsak neden Sapphire Nitro+ önermiyoruz?

Basit bir soru:
Dual'in soğutması iyi olsa neden ROG STRIX modeli olsun? Aynı seviyede hız aşırtmayı Dual'e yapıp piyasaya sürerdi ASUS.

Misal bende MSI Gaming X RX570 4 GB var. Kart Far Cry5 Ultra ayarlarda 1 saatlik kullanımda 60 dereceyi geçmiyor. Fanları dahi oyun oynarken ya dönmüyor ya da otomatikte %30'da dönüyor. UV veya herhangi bir downclock yok. Tüm ayarlar stok halde.
(Gaming X, ASUS'ta ROG STRIX serisine denk MSI'ın tepe modelidir.)

2. el RX 570'imle bile neredeyse bütün oyunları High Ultra ayarlarda 60FPS üstü oynuyorum. Kart çıkalı 3.5 yıl oldu. Kardeşimde RX590 var onda bana göre 20FPS daha fazla alıyor. İkimizdeki işlemci de aynı.

Tabiki kesinlikle 580 alınmamalı şahsen ekran kartlarının şu anki fiyatlarında PC toplayacak olsam RX580 tercih etmem kötü mü kesinlikle değil ama daha iyileri var ve fiyat farkı çok az bence GTX serisi ya da dediğiniz gibi RX5000 serisi en mantıklı seçim olacaktır.

Önceki sayfada güncel fiyatlar mevcut. 1650 Super ile fiyatları kafa kafaya. Yani şuanda arada fiyat farkı yok.

Çok değil 1.5-2 ay önce 1100 TL'ye aldım. Şu anda en ucuz satılan Asus Dual -ki RX serisinde alınmaması gereken bir model- 1600 TL. Yani ortalama 1700-1800 diyebilirsiniz. Bu fiyata 1650 Super veya 5500XT almak daha mantıklı olur elbette. Zira yeni teknoloji. Az güç tüketimi ve daha az ısınma.
Ancak RX 580 uzun süre dayanmaz diyen arkadaş kafadan sallamış. Performans olarak 1650 Super ve 5500XT ile +/-'leri fazla değil.

Benim aldığım fiyata rakipsizdi.

Geri
Yukarı