RX 580 Overclock Yapma

1.25V çok fazla sayılmaz, oyuna girmeden önce arkada HWiNFO64 sensör sekmesini açık bırak, bellek hataları olursa oradan kontrol edersin, ona göre düşürürsün frekansı veya kalır.

stok halinde (1366mhz core, 2000mhz memory) min:28 max:77 ortalama:58 sıcaklık 64 derece civarı
1. oc halinde (1441 mhz core, 2150mhz memory) min:26 max:94 ortalama:60 sıcaklık 66 derece civarı
2. oc halinde (1481 mhz core, 2200mhz memory) min:7 max:80 ortalama:62 sıcaklık 69 derece divarı

sıcaklık çok yükseldi bilemedim ne yapacağımı
ayrıca 70 derece normal mi bu kart için?

Sana attığım mesajı gördün mü bilmiyorum ama yine söylüyorum voltaj ayarını sonuna kadar zorlaman hiçbir sorun yaratmayacaktır ısı artısı dısında. Ki o kadar artacağını sanmıyorum. O verdiğin voltajla gidebildiğin kadar git.

Sana attığım mesajı gördün mü bilmiyorum ama yine söylüyorum voltaj ayarını sonuna kadar zorlaman hiçbir sorun yaratmayacaktır ısı artısı dısında. Ki o kadar artacağını sanmıyorum. O verdiğin voltajla gidebildiğin kadar git.
ısı maks 66 civarındayken, voltajı en sona aldığımda 70 oldu sıcaklık

@Umutcengiz35 Yaklaşık %7'ye yakın performans artışın var. Tutup tutmamak sana kalmış. Bellek hataları performansa olumsuz etki yaratır bu arada, herhangi bir hatayla karşılaştın mı? 70 derece gayet iyi.

ısı maks 66 civarındayken, voltajı en sona aldığımda 70 oldu sıcaklık
Gayet iyi. Ses konusunda da sıkıntın yoksa ve yaptığın ayarları çoğu oyunda da dene ki sıkıntı çıkmasın ileride. Güle güle kullan simdiden. O.C. o kadar da korkulacak amman yapma yapma denilecek bir sey değil.

@Umutcengiz35 Programı indir ve sensor kutucuğunu tikle, ardından başlat. Sensörlerde alt kısımlara inince aşağıdaki satırı bulacaksın.

1.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı