RX 580 Overclock Yapma

Tamam deniyorum, birazdan dönerim.

1573685525675.png

Benchmarkın sonlarına doğru ekran dondu, tekrar geldi ve errorlar bu şekilde. Sorun şurada sanırım, maksimum 1.25V oluyor. Kart bir yerde 1.263V çekmiş, o sırada ekran gitti yüksek ihtimalle.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Umutcengiz35 Çok fazla hata var. Kartı stok haline alıp PC'ye restart at, ardından bellek frekansını 2100-2150 MHz'e ayarlayıp tekrar aynı şekilde test et. Hatasız geçerse bellekle uğraşmayı bırakıp core clocku yükseltirsin.

@Umutcengiz35 Çok fazla hata var. Kartı stok haline alıp PC'ye restart at, ardından bellek frekansını 2100-2150 MHz'e ayarlayıp tekrar aynı şekilde test et. Hatasız geçerse bellekle uğraşmayı bırakıp core clocku yükseltirsin.
memory clock ile ilgisi yok sanırım, core voltage yükseldiğinde ekran gidiyor, hwinfo programı için teşekkürler ben testler yapar uygun ayarı bulurum buradan

Asus Dual RX 580 4GB kartımın sadece belleklerini 1750'den 2000MHZ'ye çekip undervolt yaparak 68-69 derece sabit olarak yaklaşık 6-7FPS daha yüksek FPS almıştım. 1 ay stabil şekilde kullandım ama 1 aydan sonra ekran gidip gelmeye başlayınca hemen eski haline getirdim. Satana kadar sorunsuz kullandım. Bence OC yapma. Kartı mahvediyor.

Asus Dual RX 580 4GB kartımın sadece belleklerini 1750'den 2000MHZ'ye çekip undervolt yaparak 68-69 derece sabit olarak yaklaşık 6-7FPS daha yüksek FPS almıştım. 1 ay stabil şekilde kullandım ama 1 aydan sonra ekran gidip gelmeye başlayınca hemen eski haline getirdim. Satana kadar sorunsuz kullandım. Bence OC yapma. Kartı mahvediyor.
Katılıyorum bende kendi Rx 590 kartıma günlerce uğraşıp çok güzel bir ayar bulmuştum(1640Mhz - 2250Mhz) Fakat 3 hafta sonra oyunlar kapanmaya, hata vermeye başlayınca kartı hemen eski haline döndürdüm. Yani bence overclock işlemi FPS arttırmada son çare.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı