RX 580 oyun oynarken ekran gidiyor

Sorun birçok şey olabilir. Denemen lazım. Afterburner kurulu değilse indir kur ve onun ile ekran kartı fan ayarını oto ya al. Bu da bir çözüm olabilir.

Aynı sorunu sistemimde yaşıyordum, oyunlarda ekran klavye vs. gidiyordu, fakat kasa açık kalıyordu. DDU ile 19.9.2 sürümüne aldığım zaman sorunum çözüldü.

Ekran kartı arayüzündeki frekans ayarları.

Ne kadar düşürmemi önerirsin?

Sorun birçok şey olabilir. Denemen lazım. Afterburner kurulu değilse indir kur ve onun ile ekran kartı fan ayarını oto ya al. Bu da bir çözüm olabilir.

Evet kurulu ve otomatikte ben ilk başta ısınıp kapandığını düşündüğümden fan hızını %100 yapıyordum ama aynı sorun.

Merhaba arkadaşlar.
Gigabyte RX 580 Gaming 8 GB ekran kartım var. Oyun oynarken 5-10 dakika aralığında veya 20 dakika da ekran gidiyor ve ekran kartının LED'i yanıp sönüyor. Sistem çalışmaya devam ediyor ama ekran birden gidiyor. Anakartımda iki adet küçük kırmızı LED var bu durum olunca onlar da yanmaya başlıyor. Oyundaki ses falan da kayboluyor. Sadece oyun oynarken oluyor, internette gezinme vb. sıkıntı çıkmıyor.

Ryzen 5 1600.
Gigabyte Aorus B450 Elite.
Gigabyte RX580 GAMING 8 GB.
XPG Spectrix D40G 8 GB 3200MHz.
750W PSU.
Büyük olasılıkla besleme mosfetlerinden biri yada ikisi arıza yapmış. Oyun açıp karta yük binince, daha fazla akım çekmek istediğinden, kart korumaya alıyor kendini. Tamiri mümkün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı